Szefowa mazowieckiego NFZ o przyczynach swojego odwołania

Barbara Misińska, wobec której prezes Funduszu wszczęła procedurę odwoławczą, poinformowała, że wynegocjowała warunki wynajmu siedziby, jakich oczekiwała Rada NFZ. Mimo tego otrzymała pismo o odwołaniu ze stanowiska.

Jak poinformowało biuro prasowe NFZ, "nowa siedziba mazowieckiego oddziału wojewódzkiego NFZ to nie jedyny powód wszczęcia procedury mającej na celu odwołanie Barbary Misińskiej ze stanowiska dyrektora Mazowieckiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ".

Jak podkreśliło biuro, współpraca prezes NFZ Agnieszki Pachciarz z dyrektor MOW NFZ "nie układała się najlepiej", a prezes Funduszu "skorzystała z ustawowego uprawnienia, które daje jej możliwość powoływania i odwoływania współpracowników w oddziałach wojewódzkich Funduszu".

Misińska podczas spotkania z dziennikarzami przypomniała, że prezes NFZ Agnieszka Pachciarz podawała zmianę siedziby oddziału wojewódzkiego NFZ jako jeden z powodów odwołania. - Nie przenosimy się nigdzie - zapewniła Misińska. 

Wyjaśniła, że w związku z wypowiedzeniem przez dotychczasowego najemcę powierzchni zajmowanej w budynku przy ul. Chałubińskiego w Warszawie planowana była zmiana siedziby oddziału. Termin ten mija 30 września.

Dodała, że oddział NFZ znalazł nowy budynek spełniający odpowiednie kryteria. Jednak jeszcze w kwietniu tego roku odstąpił od negocjacji ws. tego obiektu na prośbę ministerstwa sprawiedliwości, które rozważało zakup tej nieruchomości dla Sądu Okręgowego w Warszawie.

Wobec tego Misińska wynegocjowała nowe warunki z dotychczasowym najemcą. Jednak Rada Funduszu - jak twierdzi Misińska - negatywnie zaopiniowała ofertę, uznając m.in., że "bardziej odpowiedni byłby trzy, a nie pięcioletni okres wynajmu".

Prezes NFZ 6 sierpnia w piśmie skierowanym do szefowej mazowieckiego oddziału stwierdziła, że "oczekuje dalszych działań, bardziej starannych i skutecznych" i wyznaczyła termin na załatwienie sprawy zapewnienia siedziby dla oddziału do 10 sierpnia.

- 10 sierpnia otrzymałam zgodę dotychczasowego najemcy na zawarcie umowy na warunkach określonych przez Radę centrali NFZ, czyli za odpowiednią stawkę i na trzy lata oraz z zobowiązaniem wykonania nakładów na niezbędne remonty - poinformowała Misińska.

Jednocześnie 10 sierpnia otrzymała pismo od prezes NFZ o wszczęciu procedury mającej na celu odwołanie jej ze stanowiska dyrektora mazowieckiego NFZ. Jak wyjaśniła Misińska, w piśmie jako jeden z powodów wskazano m.in. decyzje dotyczące przeniesienia siedziby warszawskiego NFZ, a także brak zaufania.

- Nie mam sobie nic do zarzucenia - stwierdziła Misińska. Dodała, że 23 sierpnia zbierze się Rada oddziału Funduszu, aby zaopiniować wniosek o jej odwołanie. Decyzja ta nie jest wiążąca dla szefowej NFZ. Misińska stanęła na czele mazowieckiego oddziału NFZ w czerwcu 2008 roku. Na razie nie jest znany kandydat na jej następcę. Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH