Zachodniopomorski Oddział NFZ uwzględni ofertę Centrum Kardiologii Allenort w Szczecinku w zabezpieczeniu i kontraktowaniu świadczeń na 2010 rok. Wcześniej lokalne media podawały informacje, że zagrożone jest istnienie ośrodka, bo prawdopodobnie nie otrzyma kontraktu na przyszły rok.

– W roku bieżącym ZOW NFZ sfinansuje świadczenia, które zostały wykonane w Centrum Kardiologii Allenort w Szczecinku w stanie nagłym, jako ratujące życie. Świadczenia te są rozliczane na bieżąco – mówi portalowi rynekzdrowia.pl Małgorzata Koszur, rzecznik prasowy zachodniopomorskiego oddziału płatnika.

Co do kontraktu na przyszły rok, rzecznik informuje, że kontraktowanie świadczeń w drodze aneksowania  umów z dotychczasowymi świadczeniodawcami jeszcze się nie rozpoczęło z uwagi na brak planu finansowego. Zostanie sporządzony przez NFZ po opublikowaniu przez Ministra Zdrowia rozporządzenia do tzw. ustawy algorytmowej, w sprawie podziału środków między województwa.

– Projekt planu finansowego musi zostać następnie zatwierdzony przez  ministra finansów w porozumieniu z ministrem zdrowia – dopiero wtedy stanie się finansową podstawą kontraktacji świadczeń na rok 2010 – tłumaczy Małgorzata Koszur.

Oddział NFZ wziął pod uwagę ofertę nowej placówki, jednak tak jak wszyscy musi ona poczekać na plan finansowy.

–  Fundusz uwzględni ofertę Centrum Kardiologii Allenort w Szczecinku w  zabezpieczeniu i kontraktowaniu świadczeń na 2010. Proces kontraktacji, który pozwoli nowemu podmiotowi złożyć ofertę,  odbędzie się nie wcześniej niż po przekazaniu oddziałom NFZ zatwierdzonego planu finansowego – zapewnia rzecznik.

Centrum Kardiologii rozpoczęło działalność wiosną tego roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH