Część poradni specjalistycznych przestaje w tym roku działać. Niektórzy pacjenci na nowo muszą szukać sobie lekarzy specjalistów. To efekt nowych wymogów wprowadzonych przez NFZ - informuje "Gazeta Wyborcza".
SPS ZOZ Zdroje na swojej stronie internetowej zamieścił informację, które poradnie w ich przychodniach przestają pracować od stycznia 2012. Świadczeń nie udzielają: alergologiczna, kardiologiczna, neurologii dziecięcej i otolaryngologii przy ul. Słowackiego 19, neurologii dziecięcej przy ul. M. Skłodowskiej-Curie 14 i kardiologiczna przy ul. Mącznej 4.Poradnie i szpitale mają trzyletnie kontrakty (2011-2013 r.). Ale co roku weryfikowane są zasady działania. W tym roku NFZ nie podpisuje już umów z tymi poradniami ambulatoryjnej opieki specjalistycznej, które pracują krócej niż 12 godzin tygodniowo (w jednym miejscu muszą przyjmować co najmniej trzy razy w tygodniu, w dodatku przynajmniej raz po południu).
W szczecińskim Wojewódzkim Ośrodku Medycyny Pracy-ZCLiP ratują się tak, że niektórzy specjaliści planują przyjmować w soboty.
Więcej: http://szczecin.gazeta.pl
Czytaj więcej: kontraktowanie świadczeń | Samodzielny Publiczny Specjalistyczny Zakład Opieki Zdrowotnej Zdroje w Szczecinie | likwidacja przychodni | finansowanie świadczeń
Białystok: finał akcji na rzecz hospicjum