Synektik SA wprowadza akcje na giełdę

Komisja Nadzoru Finansowego zatwierdziła w czwartek (2 października) prospekt emisyjny Synektik SA - wiodącego dostawcy innowacyjnych produktów, usług oraz rozwiązań IT dla diagnostyki obrazowej i medycyny nuklearnej - w związku z ubieganiem się o wprowadzenie akcji na rynek regulowany Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

Do obrotu dopuszczonych zostanie 8.529.129 akcji serii od A do E o wartości nominalnej 0,50 zł każda, co stanowi 100 proc. akcji spółki. Wprowadzającym na rynek regulowany GPW jest Trigon DM. Synektik nie prowadzi oferty publicznej, spółka dysponuje środkami własnymi oraz pozyskanymi z emisji akcji na New Connect w grudniu 2013 roku -podano w komunikacie dla prasy.

- Środki pozyskane z emisji akcji inwestujemy zarówno w rozwój infrastruktury - posiadamy już 2 zakłady wytwarzające radiofarmaceutyki, jak również w rozwój produktów własnych, prowadząc zarówno badania podstawowe i kliniczne we współpracy z wiodącymi ośrodkami zagranicznymi, w tym z naszym izraelskim partnerem Hadasit - przekazał Cezary Kozanecki, prezes zarządu Synektik SA.

W jego opinii, planowany przez Ministerstwo Zdrowia program kompleksowej opieki onkologicznej, zwłaszcza w obszarze diagnostyki chorób nowotworowych oznacza, że liczba badań z użyciem radioznaczników wzrośnie skokowo.

Synektik, za pośrednictwem spółki zależnej Iason Sp. z o.o., prowadzi produkcję radioznaczników (IASON Efdege i IASOflu), które są wykorzystywane w diagnostyce onkologicznej (w oparciu o umowę licencyjną z austriackim IASON GmbH). Synektik posiada dwa zakłady produkcyjne w Kielcach i Warszawie.

Jednocześnie Synektik prowadzi badania nad nowymi, własnymi innowacyjnymi preparatami do obrazowania w medycynie nuklearnej w Centrum Badawczo-Rozwojowym na terenie Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie. Kluczowe prace CBR koncentrują się w obszarze onkologii, kardiologii i neurologi, jak również optymalizacji technologii wytwarzania produktów.

Jak podano w komunikacie dla mediów Grupa Synektik narastająco w 2013 roku osiągnęła przychody w wysokości 77,38 mln zł, a zysk netto wyniósł 7,68 mln. zł. Zysk operacyjny w analizowanym okresie osiągnął 10,35 mln zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH