Świętokrzyskie: powiat chce oddać w dzierżawę szpital w Opatowie

Zarząd powiatu opatowskiego ogłosił przetarg na dzierżawę miejscowego szpitala. W opinii samorządowców planowana restrukturyzacja ma zapobiec dalszemu zadłużaniu się lecznicy.

W kwietniu 2011 r. rada powiatu podjęła uchwałę o restrukturyzacji opatowskiego Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej oraz zgodziła się na wydzierżawienie szpitala.

W uzasadnieniu radni podkreślili, że SPZZOZ boryka się z brakiem środków na zapewnienie działalności medycznej, świadczeń pracowniczych i utrzymanie nieruchomości. Brak pieniędzy uniemożliwia też dokończenie budowy nowego szpitalnego pawilonu.

Według sprawozdania finansowego za 2010 r., lecznica ma ponad 1,1 mln zł długu. Nie ma możliwości, aby w takich warunkach rozwijać działalność leczniczą, wdrażać nowe technologie, pozyskiwać doświadczonych i wyspecjalizowanych lekarzy - podkreślili radni.

Cena netto, za miesięczną dzierżawę gruntu i znajdujących się na nim budynków wyniosła 164 tys. zł, a za wyposażenia szpitala - w tym sprzętu medycznego - 30 tys. zł. Nieruchomości mają być wydzierżawione na 30 lat, wyposażenie - na pięć lat. Termin składania pisemnych ofert w przetargu upływa 6 czerwca.

Zgodnie z warunkami przetargu, oferenci muszą kontynuować udzielanie świadczeń zdrowotnych finansowanych ze środków publicznych, bez istotnego ograniczania ich dostępności, warunków udzielania i jakości. Muszą także prowadzić działalność medyczną przede wszystkim na rzecz osób uprawnionych do nieodpłatnej opieki zdrowotnej.

Chętni na prowadzanie szpitala w Opatowie będą musieli także wykończyć wnętrza i wyposażyć nowy obiekt szpitala, a także dostosować pomieszczenia starego budynku do potrzeb poradni specjalistycznych. Dzierżawca przejmie pracowników szpitala, którym powinien zapewnić odpowiedni pakiet socjalny. Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH