Świętokrzyskie: niedawno powołali nowego dyrektora, już odwołują

Zarząd województwa zdecydował o zwróceniu się do rady społecznej szpitala w Czerwonej Górze (Świętokrzyskie) o opinię ws. rozwiązania stosunku pracy w trybie natychmiastowym z Przemysławem Westfalem, dyrektorem tej placówki, powołanym na stanowisko na początku kwietnia br.

Jak informuje portal rynekzdrowia.pl Iwona Sinkiewicz-Potaczała, rzecznik marszałka województwa świętokrzyskiego, powodem jest rażące naruszenie obowiązków pracowniczych.

Decyzja, która zapadła na posiedzeniu w czwartek (11 kwietnia) wynika z uzyskania przez zarząd województwa świętokrzyskiego - już po dokonanym wyborze na stanowisko dyrektora Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Św. Rafała w Czerwonej Górze - informacji, iż Przemysław Westfal nie ujawnił faktu pozostawania w stosunku pracy u innego pracodawcy - w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Sulejówku.

- Obecnie zarząd województwa czeka na opinię rady społecznej szpitala im. św. Rafała. Wicemarszałek Grzegorz Świercz rozmawiał telefonicznie z Przemysławem Westfalem. Rozmowa ta nie wpłynęła na zmianę podjętych kroków prawnych, zwłaszcza, że oprócz kwestii pozostawania w stosunku pracy z innym pracodawcą, wątpliwości zarządu województwa budzą też inne dokumenty - podaje rzecznik Sinkiewicz-Potaczała.

O powołaniu Przemysława Westfala na stanowisko dyrektora Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Świętego Rafała w Czerwonej Górze  - zarząd województwa świętokrzyskiego zdecydował 3 kwietnia. Kandydatura ta została wskazana przez komisję konkursową spośród siedmiu osób, które ubiegały się o stanowisko szefa placówki w Czerwonej Górze.

Przemysław Westfal ma 33 lata, jest doktorem nauk medycznych - audiologiem i foniatrą. Dotychczas pracował w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie, jako kierownik Zespołu Poradni Specjalistycznych - koordynator lecznictwa ambulatoryjnego - podano wówczas w komunikacie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego. Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH