Świętokrzyskie: klinika działa zgodnie z prawem

Kontrola wojewody świętokrzyskiego wykazała, że Polsko-Amerykańskie Kliniki Serca, które dostały kontrakt z NFZ, działają zgodnie z prawem.

W Starachowicach od kilku miesięcy działają dwa oddziały kardiologii inwazyjnej. Jeden w Powiatowym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Starachowicach, drugi w Polsko-Amerykańskich Klinikach Serca Centrum Kardiologiczno-Angiologiczne im. dr. W. Kiesza w Starachowicach.

Obie lecznice walczyły o kontrakt z NFZ. Wygrała prywatna placówka. Jak podaje Gazeta Wyborcza, Kliniki dostaną 8,5 mln zł na trzy najbliższe lata, powiatowemu szpitalowi przypadło 3,5 mln zł.

Jolanta Kręcka, dyrektor starachowickiej lecznicy, złożyła do Świętokrzyskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ odwołanie od tej decyzji. Podkreślała w nim, że PAKS przedstawiły Funduszowi nieprawdziwą ofertę m.in. w kwestii nowego budynku lecznicy. W czasie rejestracji u wojewody miał mieć odbiór budowlany, a przez Sanepid odebrany był tylko częściowo.

W związku z tym zarzutem, 25 stycznia br. Kliniki został skontrolowane przez pracowników Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego. Jak dowiedział się portal rynekzdrowia.pl w wydziale Centrum Zdrowia Publicznego Urzędu Wojewódzkiego, kontrola wykazała, że placówka działa zgodnie z prawem.

Wcześniej Kliniki przeszły kontrolę świetokrzyskiego oddziału Funduszu.

– Na etapie wpływania ofert Świętokrzyski Oddział Wojewódzki NFZ przeprowadza własną kontrolę oferenta. Jego oferta jest sprawdzana pod względem formalno-prawnym oraz merytorycznym i tak było również w przypadku Polsko-Amerykańskich Klinik Serca. Tym bardziej, że ta nowa placówka składała swoją ofertę pierwszy raz. Przeprowadzona przez nas kontrola wypadła pozytywnie – mówi portalowi rynekzdrowia.pl Beata Szczepanek, rzecznik prasowy świętokrzyskiego oddziału Funduszu.

Jak informuje, odwołanie od wyników kontraktowania, które złożył Powiatowy Zakład Opieki Zdrowotnej w Starachowicach, jest w trakcie rozpatrywania.

– Jeszcze w trakcie składania ofert dotarła do nas skarga powiatowej lecznicy na nieprawidłowości w ofercie Polsko-Amerykańskich Klinik Serca, ale nie ustosunkowywaliśmy się do niej wówczas, gdyż nowa placówka była już wtedy skontrolowana przez nas z wynikiem pozytywnym. Gdyby kontrola Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego wykazała nieprawidłowości, wzięto by ją pod uwagę przy rozpatrywaniu odwołania. Z tego co mi jednak wiadomo, kontrola ta przebiegła dla Klinik pozytywnie – mówi rzecznik Szczepanek. Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH