Świętokrzyskie: dwa szpitale potrzebują kredytu poręczonego przez marszałka Zarząd województwa świętokrzyskiego, choć niechętnie, ale pozytywnie zaopiniował wnioski szpitali.

WSSD w Kielcach oraz Świętokrzyskie Centrum Onkologii wystąpiły do zarządu województwa świętokrzyskiego z prośbą o poręczenie kredytów w łącznej wartości 15 mln zł.

– Brakuje nam środków, m.in. z tego powodu, że lecznictwo pediatryczne jest niedofinansowane – mówi portalowi rynekzdrowia.pl Włodzimierz Wielgus, dyrektor Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego im. Buszkowskiego w Kielcach.

Jak tłumaczy szpitalowi grozi utrata płynności finansowej: – Mamy coraz większe trudności z dostawcami leków i sprzętu medycznego, którzy wymagają, by płacić od ręki. Nie mamy także pieniędzy na opłacenie ZUS-u. Nasz kredyt byłby w wysokości 5 mln zł na okres 5 lat. Chcielibyśmy mieć najpierw jeden rok karencji, a od drugiego spłacać kwotę główna wraz z odsetkami.

Według Włodzimierza Wielgusa obsługa wymagalnych zobowiązań jest dość droga, a kredyt pozwoli na złapanie oddechu i znaczne oszczędności.

Z kolei Świętokrzyskie Centrum Onkologii poprosiło samorząd województwa o poręczenie 10 mln zł kredytu, co ma pozwolić na zapewnienie bieżącej działalności. Sytuacja placówki jest bardzo trudna, już teraz jej długi przekraczają 50 mln zł. Podobał się artykuł? Podziel się!

comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH