Świętokrzyskie: duże różnice w wysokości środków na opiekę pielęgniarską

Narodowy Fundusz Zdrowia ogłosił konkurs na świadczenie usług w pielęgniarskiej opiece długoterminowej domowej. Nowi świadczeniodawcy podpiszą umowy od marca, będą one obowiązywały do końca 2015 r.

Tymczasem pielęgniarki krytykują duże różnice w wysokości środków na ten cel między poszczególnymi powiatami.  W województwie świętokrzyskim na powiat buski przewidziano 818 tys. zł, a na kazimierski - 547 tys. zł, podczas gdy na zdecydowanie większy ostrowiecki - 356 tys. zł, na starachowicki - 246 tys. zł, a na skarżyski - 191 tys. zł. Najwięcej dostaną Kielce - blisko 7,5 mln zł - informuje Gazeta Wyborcza.
 
Zdaniem Beaty Szczepanek, rzeczniczki Świętokrzyskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ, kwota na opiekę nad jednym pacjentem jest taka sama w całym regionie: przed ogłoszeniem konkursów NFZ przeprowadził dokładną analizę istniejących w poszczególnych powiatach podmiotów świadczących usługi pielęgnacyjne i na podstawie tych danych określał wysokość kwot na poszczególne rejony.

Beata Szczepanek wyjaśnia także, iż pacjentami z jednego powiatu musiały się dotychczas opiekować pielęgniarki z sąsiedniego. Tak było np. w przypadku powiatu ostrowieckiego, stąd takie różnice w wysokości środków.

Więcej: http://kielce.gazeta.pl/ Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH