Świętokrzyskie: Szpital Kielecki szuka internistów

Szpital Kielecki Sp. z o.o. NZOZ Św. Aleksandra stara się o wznowienie działalności oddziału internistycznego. Lekarzy szuka przez ogłoszenia. Na razie bez powodzenia.

Lecznica pilnie szuka internistów, ponieważ na początku maja zawiesiła działalność oddziału chorób wewnętrznych z powodu rezygnacji z pracy ośmiu lekarzy. Złożyli wypowiedzenia, bo sprzeciwiali się udziałowi szpitala w konkursie na nocną i świąteczną opiekę medyczną.

Kiedy lecznica przegrała konkurs, zdecydowali się wrócić do pracy, ale wówczas prezes spółki Grażyna Zabielska nie zgodziła się, by na swoim stanowisku pozostał ordynator oddziału Adam Dmoch. Na to z kolei nie przystali pozostali interniści. Placówce nie udało się dotychczas zatrudnić nowych lekarzy.

- Apel, aby lekarze interniści nie decydowali się na pracę w tym szpitalu jeszcze pod koniec marca został podjęty przez najwyższy organ ustawowy Okręgowej Izby Lekarskiej - Okręgowy Zjazd Lekarzy. To stanowisko może zmienić tylko ten sam organ. Za rok. Po tym apelu wielokrotnie odbyły się rozmowy, a ostatnie nasze stanowisko zostało wyartykułowane po spotkaniu z lekarzami i prezydium Okręgowej Izby Lekarskiej w Kielcach. Zostało ono przesłane wojewodzie, prezydentowi miasta, dyrekcji szpitala, Narodowemu Funduszowi Zdrowia. I na razie nic się w tej kwestii nie zmienia - mówi portalowi rynekzdrowia.pl ORL January Lewandowski.

W dokumencie, o którym mówi prezes ORL czytamy: " utrzymanie funkcjonowania oddziału wewnętrznego i diabetologii Szpitala Kieleckiego im. Św. Aleksandra jest niezbędne dla zapewnienia odpowiedniej ilości i jakości świadczeń zdrowotnych dla mieszkańców naszego miasta i regionu.
Dalsza praca dotychczasowego zespołu oddziału wewnętrznego i diabetologii, lekarzy asystentów i dr Adama Dmocha, gwarantuje właściwe i bezpieczne leczenie pacjentów we wszystkich oddziałach Szpitala Kieleckiego."

Jednocześnie swoje stanowisko w tej sprawie zajął Zespół Etyki Lekarskiej ŚIL, który wyraził swoje poparcie dla lekarzy, byłych pracowników oddziału wewnętrznego Szpitala Kieleckiego w sytuacji konfliktu z dyrekcją placówki. Zdaniem zespołu dążą oni do wykonywania zawodu w warunkach zapewniających odpowiednią jakość opieki nad pacjentem, dezaprobatę budzi natomiast działanie dyrekcji, która usiłuje wymusić realizację niesłusznych i niebezpiecznych dla pacjentów decyzji nie biorąc zupełnie pod uwagę opinii lekarzy.

Wobec nieprzejednanego stanowiska dyrekcji Szpitala Kieleckiego oraz jednoznacznego stanowiska środowiska lekarskiego, sytuacja wydaje się patowa. I nie na wiele zdadzą się prawdopodobnie kolejne ogłoszenia ws. zatrudnienia internistów.

Zawieszenie działalności interny w szpitalu miejskim to nie tylko kłopot dla samej lecznicy. W okolicznych szpitalach brakuje miejsc, a pacjenci często leżą na korytarzach. Jeszcze przed zawieszeniem działalności oddziału internistycznego w Kielcach brakowało około 100 łóżek.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH