Starachowice: zarząd powiatu nie odwołał (na razie) dyrektor szpitala

Zarząd powiatu starachowickiego nie odwołał dyrektor szpitala, czego domaga się pięć związków zawodowych działających w placówce. W ubiegłym tygodniu w starostwie protestowało w tej sprawie 120 osób.

W miniony czwartek w starachowickim starostwie związkowcy z Powiatowego Zakładu Opieki Zdrowotnej zażądali natychmiastowego zwolnienia dyrektor Jolanty Kręckiej, której zarzucają m.in. złe zarządzanie lecznicą i wprowadzanie do szpitala tzw. umów śmieciowych. Pozostawili pisemną petycję, do której zarząd miał odnieść się po najbliższym posiedzeniu - we wtorek (25 września).

Wiążąca decyzja zarządu powiatu jednak nie zapadła. Starosta Andrzej Matynia poinformował we wtorek związkowców, że po otrzymaniu ich petycji powołał zespół, który zbada zarzuty stawiane dyrekcji. Dopiero po otrzymaniu raportu zarząd zdecyduje czy dyrektor będzie odwołana ze stanowiska, czy też nie. Zgodnie z przepisami starostwo ma na to miesiąc.

- W zespole są specjaliści, którzy powinni fachowo i obiektywnie dokonać analizy zarzutów związkowców. Nie możemy także podjąć decyzji bez oddania głosu dyrektor Kręckiej, która do końca miesiąca jest na urlopie - powiedział Dariusz Dąbrowski, wicestarosta starachowicki.

Od początku września dyrektor szpitala w Starachowicach prowadzi rozmowy z firmą, której zamierza zlecić objęcie dyżurów w dni wolne. Jej zdaniem przyniesie to oszczędności w placówce mającej już 42 mln zł zadłużenia. Planowane jest również zwolnienie 40. osób.

W ocenie związkowców, każda z pielęgniarek straci co najmniej 700 zł miesięcznego uposażenia, a docelowo zostanie zwolnionych około 150 pracowników.

Szpital w Starachowicach zatrudnia około 600 osób, z czego ponad 330 to personel pielęgniarski. Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH