Spotkanie pielęgniarek z ministrem pracy - w sprawie podwyżek Fot. archiwum

W siedzibie Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych w Warszawie odbyło się spotkanie przedstawicieli ORPiP i OZZPiP z ministrem pracy i polityki społecznej podała Izba na swojej stronie internetowej.

Spotkanie było wynikiem działań strony społecznej, która od kilku miesięcy zabiegała o spotkanie w sprawie wzrostu wynagrodzeń pielęgniarek i położnych wykonujących zawód w DPS, żłobkach oraz placówkach opiekuńczo-wychowawczych - przekazano w komunikacie.

W trakcie spotkania przedstawiciele MPiPS przedstawili obecną sytuację pielęgniarek położnych w DPS oraz poinformowali o propozycjach finansowania przez MPiPS pobytu pacjentów w placówkach ZOL, ZPO, DPS.

Strona społeczna przedstawiła dane dotyczące: średniego wynagrodzenie pielęgniarek i położnych pracujących w DPS, liczby pielęgniarek i położnych wykonujących zawód w DPS, żłobkach, ośrodkach opiekuńczo-wychowawczych. Stronie ministerialnej przedstawiono żądanie podwyższenia wynagrodzenia na zasadach przyjętych w porozumieniu z ministrem zdrowia.

W wyniku dyskusji strony ustaliły:

• przedstawiciele OZZPiP i NRPiP przedstawią propozycje zwiększenia wynagrodzeń dla pielęgniarek i położnych oraz możliwości dodatkowego finansowania zadań pielęgniarki i położnej w DPS

• przedstawiciele MPiPS zobowiązują się do podjęcia działań zmierzających do wzrostu wynagrodzeń pielęgniarek i położnych w DPS oraz zorganizowania wspólnego spotkania z ministrem zdrowia w celu uporządkowania spraw związanych z wykonywaniem świadczeń zdrowotnych przez pielęgniarki i położne w DPS.

Więcej: www.nipip.pl

 

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH