Czary w Szpitalu Miejskim św. Trójcy w Płocku. Nie chodzi jednak o cudowne uzdrowienie któregoś z pacjentów, ale o kilkadziesiąt łóżek, które były w dniu otwarcia i kontroli zakładu pilęgnacyjno-opiekuńczego, a dwa dni później

Sprawa dotyczy zakładu pielęgnacyjno-opiekuńczego, który do tej pory mieścił się w siedzibie szpitala Świętej Trójcy przy ul. Kościuszki w Płocku. Od kilku dni pacjenci przebywają już w budynku przy ul. Tysiąclecia. Przeprowadzka była możliwa dzięki rozbudowie przychodni rehabilitacyjnej. Na tyłach starego budynku stanął już nowy i kilka miesięcy temu przeniosła się do niego dotychczasowa część rehabilitacyjna. Do starego, ale gruntownie wyremontowanego skrzydła, trafił zakład pielęgnacyjno-opiekuńczy.

Zakład miał zacząć działalność we wrześniu. Prezes Płockiego Zakładu Opieki Zdrowotnej za opóźnienie otwarcia placówki obwiniał płocki sanepid. Tłumaczył, że wymaga on, aby przed odbiorem w salach umieścić wszystkie sprzęty i urządzenia, które powinny znajdować się przy pacjencie, a w przypadku osób w ciężkim stanie jest to niemożliwe.

Powiatowy Inspektor Sanitarny w Płocku Romuald Ostrowski w liście do redakcji GW wyjaśniał:

– Wezwanie Państwowej Inspekcji Sanitarnej do kolejnego odbioru bez sprzętu i wyposażenia, czyli do pustych pomieszczeń, to tak jakby odbył się po raz drugi odbiór budowlany. Brakuje nie tylko łóżek, szafek itd. w salach chorych, ale również sprzętu i wyposażenia w salach zabiegowych, pokojach pielęgniarek i lekarzy.

Kierownictwo placówki wstawiło jednak potrzebne sprzęty do sal. Kiedy w zakładzie opiekuńczym zjawili się przedstawiciele sanepidu, na oddziale stało 51 łóżek. O prawie 30 więcej niż przebywających pacjentów na oddziale czyli zgodnie z planami spółki, która wystąpiła również do Narodowego Funduszu Zdrowia o zwiększenie kontraktu i powiększenie oddziału.

Kontrolujący spisali protokół. Nie zdążyli jeszcze przekazać dokumentów do rejestracji, kiedy dowiedzieli się, że część łóżek zniknęła z oddziału. Dwa dni później ponownie odwiedzili oddział. I faktycznie - w zakładzie było już tylko 30 łóżek.

comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH