Stowarzyszenia zabiegające o to, by Ośrodek Pediatryczny im. dr J. Korczaka w Łodzi nie został zlikwidowany, wizytują placówkę. Uczestniczą w powołanej przez radnych sejmiku województwa komisji. Oceni ona sytuację, w jakiej znajduje się szpital, czy warto go rewitalizować i jaki będzie koszt tego przedsięwzięcia

Dokładne wnioski z wizytacji społeczników walczących o utrzymanie szpitala zostaną przedstawione na najbliższym posiedzeniu komisji. Już dzisiaj wiadomo, że szpital trzeba szybko wyremontować i wyposażyć. Są też plany odłączenia ośrodka pediatrycznego od szpitala im. Kopernika. Ośrodek Pediatryczny, wcześniej Specjalistyczny ZOZ Matki i Dziecka, został włączony w 2003 roku w struktury łódzkiego Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. M. Kopernika.

– Nie jest prawdą, że szpital im. Korczaka generuje tak duże straty, jak to przedstawiają przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego – mówi Lech Kwiecień z Łódzkiego Chrześcijańskiego Towarzystwa Dobroczynności, który złożył do Urzędu Marszałkowskiego oświadczenie, mówiące o wprowadzaniu w błąd opinii publicznej i komisji przez urzędników. – Wszystkie szpitale pediatryczne w Polsce borykają się z takim samym problemem, bo Narodowy Fundusz Zdrowia nie doszacował procedur pediatrycznych.

Według członków komisji nie jest też prawdą, że konserwator zabytków nie zgadza się na większość prac remontowych czy adaptacyjnych w ponadstuletnich pawilonach.

– Konserwator zabytków deklaruje, że jest chętny do współpracy i że najważniejsze jest, żeby zachować zewnętrzny wygląd budynków. Nie widzi jednak przeszkód, by pawilony w środku placówki były remontowane i przystosowane do funkcji szpitalnych – mówią samorządowcy.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH