Słupsk: szpital wojewódzki dobrze oceniany przez władze marszałkowskie Andrzej Sapiński - prezes zarządu Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Słupsku. Fot. PTWP

Zdaniem marszałka województwa pomorskiego zarząd Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Słupsku realizuje postawione przed nim cele. Taka ocena, ale i wyniki, to mocne wsparcie dla krytykowanej wcześniej przez związkowców dyrekcji szpitala.

Walnym Zgromadzeniu Szpitala Specjalistycznego w Słupsku zarząd przedstawił marszałkowi województwa Mieczysławowi Strukowi informację o sytuacji finansowej spółki.

Przedstawiono dane za okres od lipca 2015 roku, kiedy szpital został przekształcony w spółkę, do grudnia 2016. Zysk netto szpitala za ten czas to 5 mln 53 tys. złotych. 

Jak zaznaczył marszałek Struk szpital odnotował zysk nie poprzez oszczędności na pacjentach, lecz dzięki zmniejszeniu kosztów amortyzacji. Zmniejszono koszty energii i materiałów i rzetelnie rozliczano każdego pacjenta. Zwiększono natomiast przychody z NFZ.

Przypomnijmy, że blisko 100 osób brało udział 3 stycznia w pikiecie przed Urzędem Marszałkowskim Województwa Pomorskiego w Gdańsku domagając się odwołania prezesa Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Słupsku.

Związki zawodowe żądały dymisji Andrzeja Sapińskiego, prezesa Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego, bo zapowiedział zwolnienia pracowników.

Marszałek województwa zaznaczał już w styczniu, że nie widzi powodów, dla których miałby odwołać prezesa szpitala wojewódzkiego w Słupsku. - Prezes Sapiński doprowadził do znaczącego zbilansowania finansów, a także do przenosin oddziału ginekologiczno-położniczego z Ustki do Słupska - wymieniał posunięcia skutkujące poprawą finansów szpitala.

W ocenie marszałka misja prezesa jest wykonywana. Zabrakło tylko dobrych relacji z załogą. W styczniu zapewniał, że polecenie poprawy w tym względzie już wydał. Marszałek zapewniał wówczas, że nie myśli o prywatyzacji szpitala, a chce jedynie zwiększenia zakresu świadczeń.

Więcej: www.gp24.pl

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH