Słupca: kontrakt dla szpitala jest większy; czy zadłużenie spadnie?

Mimo nieco większego kontraktu z Funduszem, Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Szpital im. dr R. Grzeszczaka w Słupcy nadal znajduje się w trudnej sytuacji.

Jak informuje Przegląd Koniński, podczas niedawnego posiedzenia Rady Społecznej szpitala mówiono o trudnej, mimo podjętych działań, sytuacji słupeckiej lecznicy oraz o wynegocjowanych z Narodowym Funduszem Zdrowia kontraktach na 2013 rok i planach rozwoju placówki.

W pierwszej połowie lutego zakończono procedury kontraktowania z Funduszem. Kontrakt z Wielkopolskim Oddziałem Wojewódzkim NFZ planowany na 2013 r. wynosił 25,9 mln zł. Ostatecznie będzie on większy o 4,4 proc. i wyniesie 27,1 mln zł. Lecznica nie zna jeszcze wysokości straty za 2012 r., ale ma ona sięgać kwoty 1,8 mln zł.

Starostwo Powiatowe w Słupcy podaje, że posiedzenie Rady Społecznej SP ZOZ w Słupcy odbyło się 21 lutego br. W dużej części składało się z przedstawienia przez Iwonę Wiśniewską, dyrektor lecznicy, informacji o aktualnej sytuacji szpitala. Członkowie rady ponadto podjęli dwie uchwały niezbędne do dalszego funkcjonowania słupeckiej placówki medycznej.

Dyrektor  zdefiniowała dług szpitala na kwotę 1,8 mln zł, co stanowi przekroczenie wartości amortyzacji o ok. 250 tys.

Jak podaje starostwo, dług z końca 2012 r. jest zdecydowanie mniejszy, w porównaniu z sytuacją z końca roku 2011, gdy sięgał 4 mln zł. Ponadto uregulowane zostały płatności przeterminowane.

Za doprowadzenie do takiego stanu starosta dziękował dyrekcji i pracownikom szpitala. Podkreślił jednak, że wyniki nie dają jeszcze podstaw do zaprzestania restrykcyjnej polityki wewnątrzszpitalnej

- To zaledwie złapanie oddechu, by podjąć kolejne działania wyprowadzające szpital z długu - podsumowywał podczas sesji Mariusz Roga, starosta słupecki.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH