Śląskie: urząd marszałkowski wsparł ZOZ-y

5,4 mln zł przeznaczył Zarząd Województwa Śląskiego na pomoc dla zakładów opieki zdrowotnej.

Jak podaje biuro prasowe urzędu marszałkowskiego, w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 5 im. św. Barbary w Sosnowcu dotacja wynosząca 170 tys. zł przeznaczona będzie na zakup endoskopu. Ten nowy specjalistyczny sprzęt umożliwi nie tylko systematyczne realizowanie kontraktu, ale też pozwoli wyeliminować straty związane z niewykonaniem kontraktu, których przyczyną była awaryjność wysłużonego sprzętu.

Dotacja w wysokości 300 tys. zł trafi do pogotowia w Zawierciu. Ma ona zostać przeznaczona na zakup wyposażenia dla nowej stacji pogotowia ratunkowego w tym mieście.

Z kolei w Śląskim Centrum Rehabilitacyjno-Uzdrowiskowym im. dr Adama Szebesty w Rabce Zdroju za 200 tys. zł zakupione zostanie wyposażenie oddziału oddanego po modernizacji w pawilonie II, co pozwoli na rozpoczęcie w nim działalności.

Pozostałe dotacje przeznaczone będą na niezbędne modernizacje.

Dzięki wsparciu w kwotą 250 tys. zł Szpital Specjalistyczny nr 2 w Bytomiu zainstaluje zapasowe źródło zasilania w energię elektryczną. W Śląskim Centrum Rehabilitacji w Ustroniu dotacja – 120 tys. zł – pozwoli na modernizację instalacji zimnej wody. Pracująca instalacja, wykonana w latach 1985 - 1990, zbyt często ulega awariom.

Z kolei w Wojewódzkim Centrum Pediatrii „Kubalonka" w Istebnej 300 tys. zł dotacji przeznaczonych zostanie na I etap modernizacji kuchni pod kątem dostosowania do wymogów sanitarnych.

Dzięki 3,6 mln zł Wojewódzki Ośrodek Reumatologiczno-Rehabilitacyjny w Goczałkowicach będzie mógł zmodernizować jeden z pawilonów. Inwestycja ta ma na celu modernizację zabytkowego obiektu, który został wyłączony z eksploatacji w 2007 r. z powodu złego stanu technicznego stropów. Dzięki temu uzdrowisko zyska 26 łóżek.

Wojewódzki Zakład Opieki Zdrowotnej nad Matką, Dzieckiem i Młodzieżą w Częstochowie dotację w wysokości 100 tys. zł przeznaczy na dostosowanie do wymgów istniejących klatek ewakuacyjnych.

Zgodnie z Uchwałą Sejmiku Województwa Śląskiego, Wojewódzka Specjalistyczna Przychodnia Stomatologiczna od 1 lipca tego roku zastała włączona do struktury Zespołu Wojewódzkich Przychodni Specjalistycznych. Dotacja w wysokości 400 tys. zł pozwoli na adaptację pomieszczeń w budynku przy ul. Powstańców 31 w Katowicach i spełnienie przez nie ustawowych wymogów.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH