Śląskie: szpitale powiatowe będą rozmawiać z NFZ o planach rzeczowo-finansowych na 2018 r. Szpitale wnioskują o ponowną analizę proponowanych rozwiązań Fot. Archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

W czwartek (30 listopada) w siedzibie Śląskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ zaplanowano spotkanie członków Związku Szpitali Powiatowych Województwa Śląskiego (ZSzPWŚ) z Piotrem Nowakiem, z-cą dyrektora śląskiego NFZ ds. medycznych. Rozmowy mają dotyczyć planów rzeczowo-finansowych na 2018 r.

Śląski OW NFZ przedstawił szpitalom plany rzeczowo-finansowe na 2018 r. 24 listopada. 29 listopada minął termin podpisania dokumentów - informuje serwis szpitalepowiatowe.pl

Dr Józef Kurek, prezes ZSzPWŚ i dyrektor Szpitala Wielospecjalistycznego w Jaworznie alarmuje, że  finansowanie na poziomie przedstawionym w planach sprawi, że diametralnie zmniejszy się dostępność do świadczeń opieki zdrowotnej i wzrosną kolejki. Dlatego większość członków Związku złożyło w Śląskim OW NFZ wniosek o ponowną analizę zaproponowanych rozwiązań.

Szpitale Związku Szpitali Powiatowych Województwa Śląskiego dysponują łącznie blisko 4,5 tys. łóżek. Organizację tworzy aktualnie 15 szpitali.

Więcej: www.szpitalepowiatowe.pl

Śląski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia wydał po spotkaniu komentarz.

Jak czytamy, Śląski OW NFZ sporządzając plany rzeczowo-finansowe, musi przestrzegać dyscypliny finansów publicznych. Przedstawione świadczeniodawcom wyliczenia na I półrocze 2018 r. powstały m.in. w oparciu o plan zakupu świadczeń opieki zdrowotnej, informacje o sprawozdanych przez świadczeniodawców świadczeniach opieki zdrowotnej i prognozy planu finansowego Śląskiego OW NFZ. Zgłoszone przez świadczeniodawców uwagi do planów rzeczowo-finansowych na I półrocze 2018 r. są na bieżąco analizowane przez Śląski OW NFZ.

Śląski OW NFZ stale monitoruje dostęp do świadczeń i stara się wydatkować fundusze w sposób efektywny i zabezpieczający dostęp do opieki zdrowotnej na jak najwyższym poziomie.

Każdorazowa zmiana planu finansowego Śląskiego OW NFZ i otrzymanie przez Śląski OW NFZ dodatkowych środków finansowych - jak w przypadku 93 mln zł, które we wrześniu 2017 br. trafiły do Śląskiego OW NFZ z funduszu zapasowego NFZ i zostały przeznaczone m.in. na leczenie zaćmy, endoprotezoplastykę stawu kolanowego lub biodrowego, diagnostykę obrazową i leczenie przewlekłego wirusowego zapalenia wątroby typu C - będzie skutkować przekazaniem dodatkowych środków na świadczenia opieki zdrowotnej.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH