Śląskie: szpital wyceniony na 6 mln zł?

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Tychach ma zyski i kontrakt na leczenie wart 55 mln zł. Firma, która robiła wycenę placówki, proponuje sprzedać go za 6 mln zł.

Jak przypomina Gazeta Wyborcza, dwa lata temu szpital w Tychach miał kolosalny dług i konta zajęte przez komorników. Ówczesny marszałek Adam Matusiewicz powierzył zarządzanie placówką spółce Megrez należącej do województwa.

Szpital spółka wystartował z czystym kontem, przeprowadzono restrukturyzację. W połowie 2013 r. urząd marszałkowski postanowił sprzedać szpital. Marszałek rozpisał przetarg na wycenę. Wygrała firma Holox z Bielska-Białej, która zażądała za usługę 15 tys. zł. Wyceniła lecznicę na 9 mln zł. Ponieważ 3 mln zł ma kosztować wygaszenie działalności spółki Megrez, firma zaproponowała marszałkowi, by sprzedał tyski szpital za 6 mln zł - podaje Gazeta.

Aleksandra Marzyńska, rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego informuje portal rynekzdrowia.pl, że w środę (29 stycznia) w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Śląskiego odbyło się spotkanie, na którym Mirosław Sekuła, marszałek województwa śląskiego  i Andrzej Dziuba, prezydent Tychów rozmawiali o przyszłości Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Tychach.

- Obie strony uzgodniły, że wspólnym, strategicznym celem jest zachowanie dotychczasowych funkcji szpitala wojewódzkiego, jako jednostki świadczącej specjalistyczne usługi medyczne oraz dalszy rozwój tej placówki - informuje nas rzecznik.

Ponadto, jak podaje, marszałek i prezydent są zgodni, że spółka zarządzająca obecnie szpitalem wymaga dodatkowych nakładów finansowych, niezbędnych, by przystosować placówkę do wymagań stawianych przez Unię Europejską i NFZ. Dlatego, działając wspólnie, obie strony z należytą starannością dokonają wyboru partnera, który zrealizuje to zadanie.

Zainteresowanie współuczestnictwem w procesie sprzedaży spółki Megrez zgłosił tyski samorząd. Nie wykluczył też ewentualnego wykupu jej udziałów.

- Sprawa nie trafi jednak pod obrady Sejmiku Województwa Śląskiego 10 lutego br. z powodu braku zaktualizowanej wyceny spółki. Z tych przyczyn proceduralnych sprawy nie będzie na lutowej sesji - podaje Aleksandra Marzyńska.

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH