Śląskie: radni rozdzielili ok. 17,5 mln zł z PFRON

Sejmik Województwa Śląskiego podjął uchwałę w sprawie określenia zadań, na które Województwo Śląskie przeznaczy w 2015 roku środki w ramach PFRON.

Jak informuje Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego, na zadania z zakresu rehabilitacji zawodowej i społecznej przypadnie kwota ok. 17,5 mln zł. Na tę sumę składa się dofinansowanie kosztów bieżącej działalności 10 zakładów aktywności zawodowej - ok. 8,3 mln zł i realizacja wniosków o dofinansowanie robót budowlanych w obiektach służących rehabilitacji osób niepełnosprawnych - prawie 7,8 mln zł.

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 5 w Sosnowcu otrzyma 5 mln zł wsparcia na likwidację barier architektonicznych. 850 tys. zł trafi natomiast do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Najświętszej Maryi Panny w Częstochowie i zostanie przeznaczone na wymianę dźwigów szpitalnych i windy osobowej.

W Śląskim Centrum Reumatologii, Rehabilitacji i Zapobiegania Niepełnosprawności im. gen. Jerzego Ziętka w Ustroniu zaplanowano modernizację części oddziału Rehabilitacyjnego i Oddziałów Reumatologicznych - prace zostaną wsparte kwotą ponad 720 tys. zł.

Sejmik zadecydował ponadto o podjęciu uchwały w sprawie rozszerzenia działalności Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju. W jej wyniku ma zostać utworzony Zespół Domowej Dializoterapii Otrzewnowej, co ma znaczenie w przypadku leczenia schorzeń związanych z niewydolnością nerek. Zaletą tego typu terapii jest możliwość prowadzenia leczenia w warunkach domowych.

Radni Sejmiku podjęli uchwałę w sprawie przyjęcia "Programu wspierania edukacji uzdolnionej młodzieży województwa śląskiego”. To kontynuacja dotychczas funkcjonującego programu, którego celem jest wspieranie najzdolniejszych uczniów z regionu i wyrównywanie szans edukacyjnych. Przyjęty program ma obowiązywać od września 2015 roku do czerwca 2018 roku. Łączny budżet stypendialny trzech edycji programu to 342 tys. zł

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH