Śląskie: prezes ORL oburzony listami NFZ do lekarzy

Prezes Okręgowej Rady Lekarskiej w Katowicach z oburzeniem przyjął informację o kierowaniu przez ŚOW NFZ do lekarzy listów, zawierających określenia mogące stwarzać wrażenie próby ich zastraszenia - czytamy w komunikacie Śląskiej Izby Lekarskiej,

Jak informuje Śląska Izba Lekarska, Jacek Kozakiewicz, prezes śląkiej ORL wystosował 23 listopada pismo do Grzegorza Nowaka, dyrektora Śląskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ, w którym napisał m. in.: ''W imieniu wszystkich członków ŚIL, do których wystosował Pan pismo, stanowczo protestuję, tak co do jego formy jak i treści zawierającej bezpodstawne zarzuty, pomówienia o bezprawne wystawianie recept i narażania na szkodę NFZ, a także żądanie składania pisemnego wyjaśnienia w sprawie…''bezprawnego wystawiania recept''.

W najbliższy poniedziałek (26 listopada) w siedzibie ŚOW NFZ planowane jest spotkanie prezesa ORL z przedstawicielami Funduszu. Wobec nieobecności dyrektora Grzegorza Nowaka, rozmowy będą prowadzone z wicedyrektorem ds. medycznych Grzegorzem Zagórnym.

Prezes ORL poinformował lekarzy i lekarzy dentystów członków Śląskiej Izby Lekarskiej za pośrednictwem strony internetowej izby o działaniach podejmowanych w tej sprawie.

''W związku z informacjami o otrzymywaniu przez Was pism z NFZ w sprawie bezprawnego wypisywania recept refundowanych prosimy o powstrzymanie się od jakichkolwiek kroków (niepodejmowania pochopnych działań) do czasu opracowania stanowiska przez Śląską Izbę Lekarską w tej sprawie, co nastąpi w przeciągu kilku najbliższych dni. Prosimy śledzić naszą stronę internetową, na niej ukaże się stosowny komunikat z instrukcją postępowania'' - apeluje Jacek Kozakiewicz. Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH