Śląskie: lekarze i marszałek chcą rozmawiać

Zarząd Regionu Śląskiego Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy, który zorganizował we wtorek (25 października) pikietę lekarzy pod siedzibą Urzędu Marszałkowskiego w Katowicach, wydał komunikat, w którym zapowiada przeprowadzenie akcji plakatowej w szpitalach.

Akcja organizowana w ramach pogotowia strajkowego lekarzy rozpocznie się na początku listopada i obejmie placówki województwa śląskiego, w których OZZL jest w sporze zbiorowym z pracodawcą.

”Jest to pierwszy z wielu zaplanowanych już etapów akcji informacyjnej skierowanej do społeczeństwa i pacjentów” - czytamy w komunikacie.

Jak wyjaśnia Maciej Niwiński, wiceprzewodniczący Zarządu Krajowego OZZL i przewodniczący Zarządu Regionu Śląskiego OZZL, jej celem jest powiadomienie mieszkańców województwa śląskiego o niepodejmowaniu właściwych decyzji przez odpowiedzialnego za sprawy ochrony zdrowia wicemarszałka województwa śląskiego Mariusza Kleszczewskiego.

Jednocześnie Zarząd Regionu Śląskiego OZZL wyraża wolę spotkania z marszałkiem i Zarządem Województwa Śląskiego.

Związkowcy wyjaśniają również, że 3 października w części spotkania lekarzy z wojewodą śląskim (ws. powołania ”zespołu ds. szpitalnictwa” z udziałem strony społecznej) uczestniczył także marszałek, o którego obecności OZZL nie był uprzedzony i dlatego nie przedstawił na tym spotkaniu licznych zastrzeżeń wobec działań i zaniechań władz samorządowych regionu.

Z kolei Adam Matusiewicz, marszałek województwa śląskiego, dla którego wtorkowa (25 października) pikieta była zaskoczeniem, powiedział PAP, że podczas wspólnego spotkania związków zawodowych z wojewodą śląskim, wyraził chęć kontynuowania rozmów i nadal ją niezmiennie podtrzymuje.

Mimo deklarowanej przez obie strony gotowości do rozmów, do chwili obecnej nie doszło do nich.

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH