Śląskie: dyrektor OW NFZ o rozwiązaniu umowy z EuroMedic

Umowa z EuroMedic Medical Center na leczenie szpitalne została rozwiązana bez okresu wypowiedzenia - poinformowała w piątek (21 lutego) Barbara Bulanowska, p.o. dyrektora śląskiego oddziału NFZ.

Śląski Oddział Wojewódzki NFZ rozwiązał z EuroMedic Medical Center w Katowicach umowy w zakresach: kardiologia, kardiochirurgia, chirurgia ogólna, chirurgia naczyniowa, ortopedia i traumatologia narządu ruchu, okulistyka i izba przyjęć. EuroMedic Medical Center w przesłanym w piątek oświadczeniu poinformowało, że zaskarży decyzję.

Więcej: www.rynekzdrowia.pl

- W dniu dzisiejszym (...) podjęłam decyzję o rozwiązaniu wszystkich umów w całości" - powiedziała dyrektor Bulanowska.

Wypowiedzenie zostało podjęte - jak dodała - bez zachowania trzymiesięcznego okresu wypowiedzenia, "w trybie natychmiastowym", co oznacza, że szpital może wykonywać świadczenia do północy w piątek (21 lutego). Bulanowska dodała, że "wystąpienie pokontrolne całkowicie pozwala na dokonanie takiej czynności prawnej".

Małgorzata Doros z biura prasowego śląskiego NFZ wyjaśniła, że wystąpienie pokontrolne podsumowuje prowadzoną w październiku 2013 r. kontrolę śląskiego NFZ w EuroMedic Medical Center. Doros dodała, że pod uwagę brano też ustalenia CBA z kontroli przeprowadzonej w ub. roku. Ustalono wówczas, że EuroMedic Medical Center, starając się o kontrakt, podało m.in. nieprawdziwe i niezgodne ze stanem faktycznym informacje, które miały istotny wpływ na zawarcie umowy.

Śląski NFZ zapewnił, że hospitalizowani pacjenci będą mogli kontynuować leczenie w innych placówkach w ramach kontraktu NFZ. Są to: Śląskie Centrum Chorób Serca w Zabrzu, Szpital Kliniczny Ceglana w Katowicach, Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 5 im. św. Barbary w Sosnowcu i Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny nr 7 - Górnośląskie Centrum Medyczne w Katowicach.

Z kolei osoby zapisane w kolejce do EuroMedic Medical Center na zabieg usunięcia zaćmy i wszczepienia endoprotezy otrzymają na adres domowy pisemną informację o placówkach, w których prowadzi się takie leczenie.

comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH