Śląski NFZ przedłużył okres wypowiedzenia kontraktu szpitalowi EuroMedic

Śląski Oddział Wojewódzki NFZ przedłużył prywatnemu szpitalowi EuroMedic Medical Center w Katowicach okres wypowiedzenia kontraktu - poinformowała w poniedziałkowym (30 grudnia) komunikacie śląsko-dąbrowska Solidarność.

W poniedziałek (30 grudnia) informacji nie udało się PAP potwierdzić w śląskim oddziale Funduszu.

Przedłużenie okresu wypowiedzenia daje szpitalowi EuroMedic możliwość leczenia na dotychczasowych zasadach do końca stycznia - w tym czasie sprawa kontraktu placówki ma się ostatecznie rozstrzygnąć.

Pracownicy EuroMedic tuż przed świętami przez blisko tydzień rotacyjnie okupowali siedzibę śląskiego oddziału NFZ - w związku z wypowiedzeniem szpitalowi dużej części kontraktu. Okupację przerwali wieczorem 23 grudnia - wobec zapowiedzi rozmów.

Następnego dnia przedstawiciele kierownictwa i pracowników szpitala uzyskali deklarację po. prezesa NFZ Marcina Pakulskiego ws. rekomendowania dyrektorowi śląskiego oddziału Funduszu przedłużenia wypowiedzianego kontraktu na styczeń. Zgodnie z zapowiedzią władz Funduszu w tym czasie rozpatrzone ma zostać odwołanie szpitala od wypowiedzenia.

Jak przekazał cytowany w poniedziałkowym komunikacie śląsko-dąbrowskiej Solidarności przewodniczący tymczasowej komisji zakładowej tego związku w EuroMedic, kardiochirurg, wojewódzki radny (PO) dr Jan Borzymowski, "śląski oddział NFZ podjął decyzję o przedłużeniu do końca stycznia okresu wypowiedzenia kontraktu na leczenie pacjentów klinice EuroMedic Medical Center".

Jak wyjaśnił Borzymowski, w tym czasie klinika będzie mogła normalnie funkcjonować, przyjmować i leczyć czekających w kolejce pacjentów. "Ten czas pozwoli też na zakończenie wszystkich procedur związanych ze sporem administracyjnym pomiędzy naszym szpitalem i NFZ oraz na rozpatrzenie zażalenia złożonego przez zarząd kliniki do prezesa NFZ" - zaznaczył lekarz.

Pod koniec września dyrektor śląskiego oddziału NFZ wypowiedział katowickiemu szpitalowi EuroMedic Medical Center umowę w zakresie: kardiologii, chirurgii ogólnej, naczyniowej, kardiochirurgii oraz ortopedii i traumatologii narządów ruchu. Decyzja przewiduje trzymiesięczny okres wypowiedzenia, co oznacza, że kontrakt wygasłby z końcem grudnia. Nadal obowiązuje umowa na izbę przyjęć i okulistykę.

Regionalne media informowały wcześniej o domniemanych nieprawidłowościach podczas zawierania kontraktu przez placówkę. EuroMedic był jednym z dwóch katowickich szpitali, w których CBA sprawdzało procedury ubiegania się o kontrakty na 2012 r. i następne. Weryfikowano też procedury realizacji świadczeń w wybranych rodzajach i zakresach.

comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH