Śląska Izba Lekarska do lekarzy, którzy nie zawarli umów z NFZ

Prezes Okręgowej Rady Lekarskiej w Katowicach wystosował komunikat do lekarzy i lekarzy dentystów województwa śląskiego, którzy nie zawarli z NFZ umowy upoważniającej do wystawiania recept refundowanych.

Jacek Kozakiewicz, prezes śląskiego ORL, spotkał się przedstawicielami Śląskiego OW  NFZ, w celu rozwiązania niejasności i napięć, jakie w środowisku lekarskim wywołała treść i forma pisma, które zostało skierowane do kilku tysięcy lekarzy i lekarzy dentystów z terenu województwa śląskiego, w tym także członków Śląskiej Izby Lekarskiej.

Chodzi o pismo, w którym NFZ wzywał lekarzy do składania pisemnego wyjaśnienia w sprawie, jak to określił płatnik, ''bezprawnego wystawiania recept''.

- Odpowiadając na mój ostry protest, jaki wystosowałem w przedmiotowej sprawie w dniu 23 listopada, dyrektor wyraził ubolewanie, że w wyniku rutynowych działań Śląskiego OW NFZ, w sposób niezamierzony urażono liczne grono lekarzy i lekarzy dentystów z województwa śląskiego, sugerując niewłaściwe i bezprawne postępowanie - informuje Kozakiewicz.

Dodaje, że wraz z dyrekcją NFZ uzgodnił, że dla uniknięcia dalszych nieporozumień i napięć ŚOW NFZ podda szczegółowej weryfikacji ww. wstępne dane sprawozdawcze, co pozwoli na wskazanie konkretnych, a nie prawdopodobnych przypadków nieprawidłowego wystawiania recept "refundowanych". Po tej analizie, w przypadkach wymagających wyjaśnień, ŚOW NFZ zwróci się z nowym pismem do zainteresowanych osób.

Więcej: Śląskie:prezes ORL oburzony listami NFZ do lekarzy

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH