Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Siedlcach w kwietniu 2010 roku przekształci się w spółkę o nazwie Mazowiecki Szpital Wojewódzki w Siedlcach.

Nad zmianami czuwa samorząd Mazowsza, a podobnymi działaniami ma być objętych jeszcze pięć innych placówek ochrony zdrowia na Mazowszu: Centrum Rehabilitacji im. prof. M. Weissa „Stocer” w Konstancinie-Jeziornie, Mazowieckie Centrum Neuropsychiatrii i Rehabilitacji Dzieci i Młodzieży w Zagórzu, Wojewódzkie Centrum Stomatologii w Warszawie, Specjalistyczny Szpital Wojewódzki w Ciechanowie oraz Wojewódzki Szpital Bródnowski w Warszawie – podaje Nasz Dziennik.

Historia Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Siedlcach sięga roku 1975. Wówczas powstał Wojewódzki Szpital Zespolony. W kwietniu 2006 r. otwarto nową Pracownię Rezonansu Magnetycznego, a w maju Ośrodek Kardiologii Inwazyjnej. W październiku 2006 r. rozszerzono kompetencje oddziałów, tworząc Oddział Chorób Wewnętrznych i Gastroenterologii, Oddział Neurologiczny z Pododdziałem Udarowym oraz Oddział Rehabilitacji z Ośrodkiem Rehabilitacji Dziennej.

W 2007 r. oferta szpitala rozszerzona została m.in. o usługi z zakresu podstawowej opieki zdrowotnej. Otwarto Przychodnię Medycyny Rodzinnej. Szpital włączono do programu telemedycyny ratunkowej LIFENET, zakupiono nowy sprzęt diagnostyczny.

W roku 2008 w szpitalu rozpoczęło działalność wieloprofilowe laboratorium mikrobiologiczne, zakończono budowę lądowiska dla helikopterów, przeprowadzono remont Zakładu Diagnostyki Laboratoryjnej oraz modernizację bloku operacyjnego.

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH