Innowacyjna spółka biotechnologiczna Selvita opublikowała listę projektów uchwał na walne zgromadzenie akcjonariuszy, które odbędzie się 9 lipca 2014 r. Decyzje mają pozwolić m.in. na przeniesienie notowań akcji spółki na rynek główny GPW.

Projekty uchwał na walne zgromadznie wspólników dotyczące emisji są konsekwencją decyzji o możliwym przeprowadzeniu oferty publicznej akcji w 2014 r. Sama decyzja akcjonariuszy o podwyższeniu kapitału zakładowego nie przesądza jednak, że do emisji dojdzie - podała spółka w komunikacie dla prasy.

Spółka może pozyskiwać kapitał niezbędny do rozwoju z trzech podstawowych źródeł: z grantów, od inwestorów branżowych oraz z rynku kapitałowego.

Selvita aktywnie poszukuje alternatywnych możliwości finansowania swoich projektów, uczestnicząc w konkursach grantowych finansowanych zarówno ze środków europejskich, jak i funduszy krajowych, oraz prowadzi negocjacje ze średnimi i dużymi koncernami farmaceutycznymi ze Stanów Zjednoczonych oraz Europy Zachodniej, których celem jest podpisanie kolejnych kontraktów partneringowych.

Ostateczne decyzje będą zależne od sytuacji na rynkach finansowych oraz warunków finansowania z poszczególnych źródeł. Spółka posiada sprecyzowane potrzeby kapitałowe, przede wszystkim związane z rozwojem poszczególnych projektów innowacyjnych i zwiększaniem skali biznesu w segmencie usługowym.

W ostatnich dniach Selvita informowała o podpisaniu z Narodowym Centrum Badań i Rozwoju umowy na realizację badań przedklinicznych i klinicznych w programach SEL24 i SEL120 - najbardziej zaawansowanych projektach onkologicznych Spółki. Całkowita wartość projektu netto wynosi 20,91 mln zł, z czego 9,44 mln zł trafi do Spółki w formie dofinansowania. Pozostałą część Selvita będzie musiała pokryć ze środków własnych.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH