Samorząd lekarski: "teren" wybrał prezesów, teraz czas na szefa szefów Kto po mnie?

Pod koniec stycznia przyszłego roku podczas Krajowego Zjazdu Lekarzy, wybrany zostanie nowy szef lekarskiego samorządu zawodowego.

Zakończyły się już wybory delegatów na zjazd w okręgowych izbach i wiadomo, że samorządowcy, którzy informowali o chęci kandydowania na stanowisko prezesa Naczelnej Rady Lekarskiej, znaleźli się w gronie delegatów. Chęć kandydowania publicznie potwierdzili: Andrzej Włodarczyk, Romuald Krajewski i Maciej Hamankiewicz.

Ostatnio, na przedwyborczej „giełdzie” pojawia się też kandydatura... obecnego wiceministra zdrowia Marka Twardowskiego. W niedzielę (13 grudnia) nie udało nam się potwierdzić tej informacji. Jest ona tyleż zaskakująca co mało prawdopodobna, gdyż w przypadku wyboru na prezesa NRL, wiceminister musiałby zrezygnować z rządowej posady.

Przez ostatnie dwie kadencje prezesem Naczelnej Rady Lekarskiej był dr Konstanty Radziwiłł. Dlatego nie może ponownie kandydować. Wystartował jednak w wyborach na prezesa Okręgowej Rady Lekarskiej w Warszawie. Samorządowcy byli pewni, że wygra. Stało się inaczej.

Radziwiłł: Liczyłem się z taką sytuacją
Niewielką liczbą głosów, podczas Okręgowego Zjazdu Lekarzy w Warszawie (12-13 grudnia) Konstanty Radziwiłł w drugiej turze przegrał z dotychczasowym wiceprzewodniczącym ORL Mieczysławem Szatankiem, którego kandydaturę zgłosił – były już przewodniczący warszawskiego samorządu – Andrzej Włodarczyk.

– Demokracja ma swoje prawa. Liczyłem się również z taką sytuacją – tak komentuje portalowi rynekzdrowia.pl swoją przegraną doktor Radziwiłł. Pytany o to, czym będzie się zajmował po zakończeniu kadencji prezesa NRL, zapewnia, że nadal będzie działał w samorządzie lekarskim oraz poświęci swój czas na działalność jako prezydent Stałego Komitetu Lekarzy Europejskich.

– Będę również kandydował do organów Naczelnej Rady Lekarskiej – deklaruje. Co do kandydatów na nowego prezesa NRL, którzy potwierdzili chęć startu w wyborach, mówi, że każdy z nich od lat pracuje na rzecz samorządu.

– Doktorzy Hamankiewicz i Włodarczyk przez dwie kadencje byli przewodniczącymi natomiast doc. Krajewski był bardzo aktywnym działaczem samorządowym, szczególnie na polu odpowiedzialności zawodowej. Był też szefem Ośrodka Doskonalenia Zawodowego Lekarzy przy Naczelnej Izbie Lekarskiej – przypomina prezes Radziwiłł.

comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH