SPZOZ w Sejnach zatrudnia dwieście osób. Podwyżki, dodajmy - w czasach kryzysu, dostaną praktycznie wszyscy. Średnio o osiem procent. Lekarze ordynatorzy po tysiąc złotych, pozostali - po dwieście pięćdziesiąt. To efekt zysków wypracowanych przez placówkę w ubiegłym roku.

– Podwyżki w naszym szpitalu są efektem pracy całego zespołu w ubiegłym roku. Wypracowaliśmy zysk i zgodnie z wszelkimi przepisami, zgodnie z ustawą, która daje nam taką możliwość, mogliśmy ich część przeznaczyć  na zwiększenie płac. Regulacją tą zostali objęci wszyscy: od salowej, poprzez pielęgniarki, po ordynatorów oddziałów – mówi portalowi rynekzdrowia.pl zastępca dyrektora szpitala Artur Andrzej Wilczewski.

Szpital Powiatowy w Sejnach jest jednym z tych, które były i są stawiane za przykład dobrze zarządzanych szpitali publicznych, działających w formule SP ZOZ. W szpitalu pracuje prawie 200 osób, z czego zaledwie 4 procent to administracja szpitala.

Szpital inwestuje w nowy sprzęt. Jak mówi Artur Wilczewski, jest bardzo istotne, żeby działając na rynku medycznym utrzymać konkurencyjność w stosunku do innych placówek zarówno pod względem nowoczesnych procedur, jak i jakości usług.

– Leczymy bardzo dużo ludzi spoza naszego powiatu. Przyjeżdżają do nas i właśnie u nas chcą się leczyć. To z jednej strony daje nam satysfakcję, a z drugiej jest korzystne ze względów ekonomicznych. Staramy się też, aby nie było u nas kolejek do świadczeń – dodaje Wilczewski.

Czy w Sejnach nie obawiają się kryzysu gospodarczego i kłopotów, które dosięgają coraz głębiej służbę zdrowia?

– Na ten rok mamy podpisany kontrakt z Funduszem na dobrym poziomie. Staramy się go realizować. Mamy, to prawda, nadwykonania, ale mamy też nadzieję, że nie będzie z tego powodu żadnych kłopotów. Spokojnie pracujemy – zapewnia z-ca dyrektora szpitala w Sejnach.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH