SPZOZ w Sejnach zatrudnia dwieście osób. Podwyżki, dodajmy - w czasach kryzysu, dostaną praktycznie wszyscy. Średnio o osiem procent. Lekarze ordynatorzy po tysiąc złotych, pozostali - po dwieście pięćdziesiąt. To efekt zysków wypracowanych przez placówkę w ubiegłym roku.
– Podwyżki w naszym szpitalu są efektem pracy całego zespołu w ubiegłym roku. Wypracowaliśmy zysk i zgodnie z wszelkimi przepisami, zgodnie z ustawą, która daje nam taką możliwość, mogliśmy ich część przeznaczyć na zwiększenie płac. Regulacją tą zostali objęci wszyscy: od salowej, poprzez pielęgniarki, po ordynatorów oddziałów – mówi portalowi rynekzdrowia.pl zastępca dyrektora szpitala Artur Andrzej Wilczewski.
Szpital Powiatowy w Sejnach jest jednym z tych, które były i są stawiane za przykład dobrze zarządzanych szpitali publicznych, działających w formule SP ZOZ. W szpitalu pracuje prawie 200 osób, z czego zaledwie 4 procent to administracja szpitala.
Szpital inwestuje w nowy sprzęt. Jak mówi Artur Wilczewski, jest bardzo istotne, żeby działając na rynku medycznym utrzymać konkurencyjność w stosunku do innych placówek zarówno pod względem nowoczesnych procedur, jak i jakości usług.
– Leczymy bardzo dużo ludzi spoza naszego powiatu. Przyjeżdżają do nas i właśnie u nas chcą się leczyć. To z jednej strony daje nam satysfakcję, a z drugiej jest korzystne ze względów ekonomicznych. Staramy się też, aby nie było u nas kolejek do świadczeń – dodaje Wilczewski.
Czy w Sejnach nie obawiają się kryzysu gospodarczego i kłopotów, które dosięgają coraz głębiej służbę zdrowia?
– Na ten rok mamy podpisany kontrakt z Funduszem na dobrym poziomie. Staramy się go realizować. Mamy, to prawda, nadwykonania, ale mamy też nadzieję, że nie będzie z tego powodu żadnych kłopotów. Spokojnie pracujemy – zapewnia z-ca dyrektora szpitala w Sejnach.

CZYTAJ TAKŻE
- 05:52 Wdrażanie nowych terapii do praktyki: koza jest, ale brakuje na sznurek
- ND21:49 "New York Times": polski romans z węglem nie wychodzi na zdrowie
- ND21:39 Niedobór witaminy D związany z większym ryzykiem cukrzycy
- ND20:53 KIDL: rozpoczęły się spotkania wyborcze delegatów na zjazd krajowy
- ND20:04 Utrata co najmniej dwóch zębów w średnim wieku to większe ryzyko zawału
- ND19:40 Kuchciński: sprawę ustawy chroniącej życie zakończyć jak najszybciej
- ND18:25 Premier o funduszu dla osób niepełnosprawnych i służbie zdrowia
- ND18:01 Kto wyłoży pieniądze na fundusz solidarnościowy na rzecz niepełnosprawnych?
- 1 Hartwich: to co zaproponował premier to nie są żadne propozycje
- 2 Terlecki: nie będzie dodatkowego posiedzenia Sejmu ws. opiekunów osób niepełnosprawnych
- 3 Głuchołazy: szukają internistów, oferują 15 tys. zł na rękę i mieszkanie
- 4 Wisła: lekarze rodzinni ostro krytykują ruchy antyszczepionkowe
- 5 Zamiast mnożyć programy, twórzmy system opieki nad osobami starszymi
- 6 Pierwszy w Polsce położny został ”Położną na medal”
- 7 Gdańsk: lekarze z UCK przeszczepili pacjentowi jednocześnie serce i nerkę
- 8 Lekarz senior kontra e-zwolnienia. Czym to się skończy?
Newsletter
Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku
Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+
Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze
Follow @rynekzdrowiaRSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych