Rzeszów: rezygnacja dyrektora przyjęta

Zarząd województwa podkarpackiego przyjął rezygnację Mariusza Kocója ze stanowiska dyrektora Wojewódzkiego Zespołu Specjalistycznego w Rzeszowie.

Na jego miejsce zarząd powołał p.o. dyrektora Henryka Przybycienia, dotychczasowego zastępcę Kocója. Jak poinformował Wiesław Bek, rzecznik marszałka województwa, Kocój złożył rezygnację w dniu 14 lutego br.

Oprócz Kocója, rezygnację ze stanowiska złożył też dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego Bernard Waśko, pełniący tę funkcję od prawie 13 lat. Jednak jego wniosek nie był rozpatrywany 15 lutego przez zarząd województwa.

Bek wyjaśnił, że dyrektor Waśko złożył rezygnację ze stanowiska z dniem 4 kwietnia 2011 r. Wobec tak odległej daty zarząd województwa przyjął do wiadomości tę rezygnację, jednak z decyzją w sprawie jej ewentualnego przyjęcia postanowił poczekać na opinię rady społecznej szpitala.

W Urzędzie Marszałkowskim od pewnego czasu rozważano odwołanie obu dyrektorów. Niewykluczone są także odwołania dyrektorów szpitali wojewódzkich w Przemyślu – Janusza Hamryszczaka i Tarnobrzegu – Wojciecha Wąsika oraz Szpitala Psychiatrycznego w Jarosławiu – Józefa Długonia. Zarząd już zwrócił się do tamtejszych rad społecznych o opinie na temat dyrektorów tych placówek.

Kocój był dyrektorem Zespołu Specjalistycznego w Rzeszowie od listopada 2009 roku. Został powołany na to stanowisko po tym, jak złożył rezygnację z funkcji dyrektora Wojewódzkiego Szpitala Podkarpackiego w Krośnie.

Wówczas zrezygnował ze stanowiska na fali konfliktu z lekarzami. Przez wiele miesięcy krośnieńscy lekarze żądali jego odwołania, zarzucając mu despotyzm, zrywanie porozumień z lekarzami, utrudnianie realizacji programów szkoleniowych, nakazywanie realizacji grafików urlopowych. Ich zdaniem, współpraca z nim była niemożliwa. Masowo złożyli także wypowiedzenia z pracy, których wycofanie warunkowali właśnie odwołaniem Kocója. Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH