Poniedziałek, 20 października 2014 

Rybnik.com.pl/Rynek Zdrowia | 12-02-2014 15:43

Rybnik: w szpitalu wojewódzkim szykują się radykalne cięcia płac

Dyrekcja Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 3 w Rybniku przegotowała nowy regulamin wynagrodzeń dla pracowników. Planowane są obniżki stawek minimalnych na poszczególnych stanowiskach. Pracownicy obawiają się, że ich płace zmaleją nawet o połowę.

Dyrektor placówki Aniela Wlizło uspokaja, że zmianom nie ulegną wynagrodzenia zasadnicze, a "jedynie" dodatki za wysługę lat i nagrody. Z proponowanych rozwiązań wynika na przykład, że minimalna stawka brutto dla ordynatora zostanie zmniejszona z 5000 zł do 2150 złotych, lekarza asystenta z 4000 do 1720 zł, pielęgniarki z 2150 do 1470 zł, a ratownika medycznego z 2050 do 1470 złotych - informuje portal rybnik.com.pl

Obecnie w szpitalu trwają negocjacje w sprawie planowanych obniżek ze związkami zawodowymi. Zobowiązania wymagalne Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 3 w Rybniku wynoszą 18,2 mln złotych.

Więcej:  www.rybnik.com.pl

 • ojojoj
  Antek nie warcz,
  DOBRZE JEJ TAK,SAMA SZKALOWAŁA PIELEGNIARKI, A TERAZ JEST RÓWNIEZ PONIŻANA
  TY TEŻ JESTES PONIŻANY

  ~ela, 2014-03-03

 • Smutne
  ~Antek
  Ja, jako lekarz, widzę i doceniam pracę wszystkich pielęgniarek, ratowników i kolegów lekarzy. I nie dziwie się kolegom którzy powoli, ale sukcesywnie, rezygnują z pracy w Polsce, na rzecz bardzo blisko położonych krajów oferujących kilka / kilkanaście razy wyższe wynagrodzenia, możliwość rozwoju, normalny czas pracy i brak nastawienia roszczeniowo-pieniackiego ze strony pacjentów.

  ~Dr, 2014-02-24

 • czy ktoś się zastanowił
  Czy ktoś się zastanowił na czym tak naprawdę polega praca pielęgniarki, lekarza, ratownika? Czy osoby odpowiedzialne za zdrowie i życie ludzkie w naszym kraju są naprawdę nic nie warte? czy to życie kosztuje naprawdę tak mało? Dlaczego nikt nie zauważa, że pielęgniarka pracująca na oddziale ponosi pełną odpowiedzialność za to co się dzieje z pacjentem. My jesteśmy z nim przez 12h, my widzimy jak zmienia się jego stan psychofizyczny. Z dużym wysiłkiem i poświęceniem podchodzimy do naszej pracy. Pracuje w nocy i święta, tego też nie można docenić? Pracujemy fizycznie ale mamy też duże obciążenie psychiczne.Dla ludzi którzy nigdy nie pracowali w tym "młynie" i nie znają pracy pielęgniarki od kuchni, może być to niezrozumiałe. Dlaczego ludzi piszą o nas " piją tylko kawe" czy w panie z urzędu, banku itp. tej kawy nie piją? Szkoda, że nie widzicie że nierzadko pijąc kawe wypełniamy stosy dokumentacji. Może czasem warto by było docenić to co robimy a nie tylko krytykować. Zapraszam na oddziały, przyjmijcie się jako wolontariusze i zobaczcie jak wygląda nasza praca.

  ~antek, 2014-02-22

DODAJ KOMENTARZ

SUBSKRYBUJ WIADOMOŚCI RYNKU ZDROWIA

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl
prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Rynek Zdrowia: polub nas na Facebooku


Rynek Zdrowia: dołącz do nas na Google+


Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze


RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

NAPISZ DO NAS

Mieli zbudować szpital, zbudowali model finasowania PPP

Firma Warbud nie zbuduje w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego (PPP) pawilonu szpitalnego w Łańcucie. O powodach rezygnacji z budowy oraz o przyszłości PPP w sektorze ochrony zdrowia rozmawiamy z Mirosławem Józefczukiem*, członkiem zarządu Warbudu.

POLECAMY W SERWISACH