Ruszyły zapisy na akcje Orphée

Szwajcarska spółka z branży diagnostyki medycznej rozpoczęła ofertę publiczną akcji, aby dokończyć program akwizycyjny. Do końca roku spodziewa się przejścia z rynku NewConnect na rynek główny GPW.

W okresie od 17 do 25 lipca br. inwestorzy indywidualni mogą składać zapisy w ramach publicznej oferty akcji Orphée S.A. Inwestorzy indywidualni mogą nabyć łącznie niecałe 1,7 mln akcji po cenie emisyjnej 3,75 zł. Intencją Orphée S.A. jest nabycie pozostałych 50% akcji włoskiej Grupy Diesse (obecnie spółka kontroluje już 50%).

Równolegle z emisją publiczną trwa emisja prywatna 7 mln akcji Orphée S.A., skierowana do dużych inwestorów, w tym funduszy inwestycyjnych (oferującym jest DM Ipopema). Weźmie w niej udział również Tomasz Tuora, przewodniczący Rady Dyrektorów Orphée S.A., który już obecnie posiada powyżej 5% w kapitale spółki.

- Moim zamiarem jest objęcie znacznej części oferty prywatnej i zwiększenie zaangażowania w spółce - podkreśla Tomasz Tuora.

Cena emisyjna akcji w obu ofertach jest taka sama, tj. 3,75 zł. Przy takiej wycenie, patrząc na rezultaty 2013 roku i liczbę akcji sprzed emisji, wskaźnik cena do zysku (C/Z) wyniósł w przypadku Orphée 10,2. Tymczasem średnia dla wybranych podobnych spółek z branży diagnostyki medycznej, notowanych za granicą, wynosi ponad 40. Dla największych w skali świata podmiotów z branży, których jednostkowa kapitalizacja przekracza nawet 100 mld zł, wskaźnik ten wynosi około 30.

Nowe akcje Orphée będą przejściowo notowane na rynku NewConnect, natomiast spółka znajduje się w trakcie procesu zmiany rynku notowań na rynek główny GPW. Powinno to nastąpić do końca bieżącego roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH