Ruszyły zapisy na akcje Orphée

Szwajcarska spółka z branży diagnostyki medycznej rozpoczęła ofertę publiczną akcji, aby dokończyć program akwizycyjny. Do końca roku spodziewa się przejścia z rynku NewConnect na rynek główny GPW.

W okresie od 17 do 25 lipca br. inwestorzy indywidualni mogą składać zapisy w ramach publicznej oferty akcji Orphée S.A. Inwestorzy indywidualni mogą nabyć łącznie niecałe 1,7 mln akcji po cenie emisyjnej 3,75 zł. Intencją Orphée S.A. jest nabycie pozostałych 50% akcji włoskiej Grupy Diesse (obecnie spółka kontroluje już 50%).

Równolegle z emisją publiczną trwa emisja prywatna 7 mln akcji Orphée S.A., skierowana do dużych inwestorów, w tym funduszy inwestycyjnych (oferującym jest DM Ipopema). Weźmie w niej udział również Tomasz Tuora, przewodniczący Rady Dyrektorów Orphée S.A., który już obecnie posiada powyżej 5% w kapitale spółki.

- Moim zamiarem jest objęcie znacznej części oferty prywatnej i zwiększenie zaangażowania w spółce - podkreśla Tomasz Tuora.

Cena emisyjna akcji w obu ofertach jest taka sama, tj. 3,75 zł. Przy takiej wycenie, patrząc na rezultaty 2013 roku i liczbę akcji sprzed emisji, wskaźnik cena do zysku (C/Z) wyniósł w przypadku Orphée 10,2. Tymczasem średnia dla wybranych podobnych spółek z branży diagnostyki medycznej, notowanych za granicą, wynosi ponad 40. Dla największych w skali świata podmiotów z branży, których jednostkowa kapitalizacja przekracza nawet 100 mld zł, wskaźnik ten wynosi około 30.

Nowe akcje Orphée będą przejściowo notowane na rynku NewConnect, natomiast spółka znajduje się w trakcie procesu zmiany rynku notowań na rynek główny GPW. Powinno to nastąpić do końca bieżącego roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH