Polskie Radio/Rynek Zdrowia | 25-01-2017 09:31

Ruszają studia MBA dla menadżerów ochrony zdrowia

Rekrutację na program w formule MBA prowadzą Warszawski Uniwersytet Medyczny i Szkoła Główna Handlowa w Warszawie. Oferta skierowana jest do osób, które mają już doświadczenie związane z zarządzaniem w ochronie zdrowia.

Oferta skierowana jest do osób, które mają już doświadczenie związane z zarządzaniem w ochronie zdrowia Fot. Archiwum

Jak podkreśla prof. Bolesław Samoliński, dziekan Centrum Kształcenia Podyplomowego WUM, studia podyplomowe MBA są adresowane do osób, które można nazwać "mistrzami zarządzania". Oferta skierowana jet do kadry zarządzającej szpitali i innych jednostek opieki zdrowotnej, ale też do osób decyzyjnych w obszarze ochrony zdrowia w administracji publicznej czy samorządowej - informuje Polskie Radio.

Prof. Rafał Mrówka, kierownik programu MBA-SGH, zwraca uwagę, że błędy w zarządzaniu jednostkami ochrony zdrowia "widać gołym okiem". Wyjaśnia, że może to być kwestia kontaktów z pracownikami, budowania relacji w zespołach, motywowania zatrudnionych. Dodaje, że problemy dotyczą też komunikacji z pacjentami.

Studia mają liczyć trzy lub cztery semestry. Będą odbywać się w systemie weekendowym. W pierwszym naborze, który ma się zakończyć z pierwszym kwartałem br., przewiduje się przyjęcie w trybie konkursowym 30 studentów. Całkowity koszt studiów to ok. 30 tys. zł.

Więcej: polskieradio.pl