Robert Rusak prezesem Zarządu Izby POLMED Nowy prezes OIGWM POLMED Robert Rusak Fot. PTWP

Nowym prezesem Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Wyrobów Medycznych POLMED został Robert Rusak. Zastąpił na tym stanowisku Annę Kasprzak.

Robert Rusak z branżą medyczną związany jest od wielu lat. Pracował zarówno dla firm farmaceutycznych, jak i największych producentów wyrobów medycznych.

Głównym celem i zadaniem nowego prezesa będzie kontynuacja dotychczasowych aktywności Izby, tj. występowanie w imieniu jej członków na wielu płaszczyznach, prowadzenie dialogu z ekspertami, środowiskiem pacjentów oraz administracją rządową i instytucjonalną. W swoich działaniach reprezentować będzie potrzeby ok. 100 firm zrzeszonych w Izbie POLMED.

Jak zaznaczył nowy prezes, chciałby, aby działania Izby, oprócz bieżącego dialogu z decydentami w sprawach, które dotyczą bezpośrednio polskiego rynku, promowały działalność sektora małych i średnich przedsiębiorstw i pomagały im się rozrastać.

- Izba powinna aktywnie uczestniczyć w tworzeniu takich warunków prowadzenia działalności gospodarczej, które pozwolą przedsiębiorcom w Polsce dorównać krajom Europy zachodniej w produkcji i dystrybucji innowacyjnych wyrobów medycznych - mówi Robert Rusak.

- Izba POLMED będzie kontynuować działania edukacyjne skierowane do decydentów oraz kluczowych instytucji publicznych, ekspertów i organizacji pacjentów. Jednym z elementów strategii będzie promocja potencjału inwestycyjnego i innowacji w sektorze wyrobów medycznych - dodaje nowy prezes.

- Sądzę, że zbyt często zapominamy o tym, że wyroby medyczne to produkty, które ratują zdrowie i życie pacjentów. W swoich działaniach, jako Prezes Izby, chciałbym o tym przypominać. Branża wyrobów medycznych to jeden z najbardziej innowacyjnych sektorów z ogromnym potencjałem inwestycyjnym. Z takim przekazem będę chciał docierać do społeczeństwa - zapowiada Rusak.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH