Resort zdrowia o uzdrawianiu Centrum Onkologii w Warszawie

Warszawskie Centrum Onkologii wdraża program naprawczy. Podjęte działania mają poprawić nie tylko sytuację finansową placówki, ale też podnieść poziom leczenia pacjentów - informuje Ministerstwo Zdrowia.

Jak zaznacza resort, od 1,5 roku podejmowane są działania, prowadzące do poprawy warunków leczenia pacjentów i ustabilizowania sytuacji finansowej Centrum. W ich wyniku opracowany został plan naprawczy, wdrażany obecnie przez dyrektora Centrum, powołanego na to stanowisko w styczniu 2012 r.

W ciągu pięciu miesięcy sprawowania funkcji przez obecnego dyrektora, w Instytucie wprowadzono szereg działań naprawczych oraz restrukturyzacyjnych.

Jak informuje Agnieszka Gołąbek, rzecznik Ministerstwa Zdrowia poprawiło się już funkcjonowanie poradni przyszpitalnych, wydłużono czas ich pracy i wprowadzono możliwość telefonicznego zapisywania się pacjentów na wizyty.

- Obecnie przygotowywana jest restrukturyzacja wewnętrznego funkcjonowania klinik, mająca na celu zwiększenie dostępności lekarzy dla chorych i zmniejszenie kolejek. Centrum dąży również do skrócenia czasu oczekiwania pacjentów na przyjęcie - prowadzone są w tym celu prace nad zwiększeniem wykorzystania łóżek szpitalnych oraz liczby udzielanych świadczeń diagnostycznych - czytamy w komunikacie MZ. .

Ponadto planowane jest utworzenie oddziału chemioterapii dziennej, zlokalizowanego w jednym, dogodnym dla pacjentów miejscu

W związku z wynikami kontroli NIK, Centrum przygotowuje również plan restrukturyzacyjny pionu naukowego. Wstrzymane zostały wypłaty nagród, a pensje pracowników Instytutu są zamrożone.

Więcej:  www.mz.gov.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH