Ranking firm doradczych: pierwsze miejsce dla Deloitte

Firma Deloitte zajęła pierwsze miejsce w światowym rankingu firm doradczych w sektorze ochrony zdrowia. Jej łączny przychód firmy z tytułu tej działalności wyniósł 1,6 mld dol., co oznacza 9,4-proc. udział w rynku w 2009 r.

Jak wynika z raportu na temat głównych trendów i prognoz dotyczących segmentu usług doradczych w sektorze ochrony zdrowia w latach 2010-2013, opracowanego przez niezależny instytut Kennedy Consulting, firma doradcza Deloitte uzyskała największe przychody we wszystkich czterech segmentach usług dla sektora ochrony zdrowia objętych raportem: life sciences, płatnicy świadczeń zdrowotnych, świadczeniodawcy oraz publiczna opieka zdrowotna.

Według autorów raportu, firma jest doskonale przygotowana do świadczenia usług doradczych dla klientów stojących przed różnymi wyzwaniami, jakie niesie za sobą działalność w tej branży. Przede wszystkim do rozstrzygania niejasności powstających na styku różnych, tradycyjnie oddzielonych od siebie sektorów, związanych z ochroną zdrowia.

- W Polsce współpracujemy z wieloma partnerami, zarówno publicznymi, jak i prywatnymi. Podobnie jak w innych krajach, widzimy potencjał sektora i jesteśmy przekonani, że rynek ten będzie się dalej dynamicznie rozwijał. Jesteśmy przygotowani, aby wobec zachodzących zmian wspierać jego liderów - mówi Michał Kłosiński, partner w dziale doradztwa podatkowego Deloitte.

Deloitte został doceniony także za umiejętność stworzenia elastycznej oferty oraz dobre przygotowanie do udzielania porad prawnych. Umiejętności te są szczególnie ważne w świetle istotnych zmian regulacyjnych na wielu rynkach świata, na których łańcuchy dostaw, procesy związane z powstawaniem nowych leków, sprzedaż i dystrybucja mają coraz bardziej globalny charakter.
Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH