Radomsko: mają zwrócić 12 mln zł dofinasowania

Zarząd powiatu radomszczańskiego poinformował o wynikach kontroli, jaką w czerwcu i lipcu przeprowadził Urząd Marszałkowski w Łodzi, sprawdzając zakup aparatury, sprzętu medycznego i wyposażenia medycznego dla Szpitala Powiatowego w Radomsku.

”Wnioski pokontrolne wskazują na poważne zaniedbania po stronie zamawiającego oraz naruszenia zapisów ustawy o zamówieniach publicznych. Najwięcej zastrzeżeń kontrolujący mają do procedury przetargowej, która ich zdaniem jest obarczona bardzo poważnymi błędami. Wszystkie przetargi odbyły się w latach 2009 i 2010” - stwierdzają władze powiatu radomszczańskiego i zapowiadają, że w późniejszym terminie odniosą się do ustaleń kontrolerów.

Podkreślają także, że konsekwencją zakończonego postępowania kontrolnego jest nie tylko stwierdzenie nieprawidłowości, ale przede wszystkim wynikająca z zaistniałych uchybień konieczność zwrotu części uzyskanego wcześniej dofinansowania.

Kwota, którą Starostwo Powiatowe jako organ sprawujący nadzór właścicielski nad Szpitalem Powiatowym w Radomsku zobowiązane jest zwrócić wynosi ok. 12 milionów złotych.

Więcej: www.radomszczanski.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH