Radom: zamiast ordynatorów - kierownicy

Od 1 lipca oddziałami w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Radomiu zarządzają kierownicy, a nie ordynatorzy, nie ma też pielęgniarek przełożonych, ale kierowniczki zespołów pielęgniarskich. Kierowników wybiera dyrekcja szpitala, nie ma konkursów jak w przypadku ordynatorów.

Rzeczniczka szpitala Bożenna Pacholczak twierdzi, że wszyscy ordynatorzy oraz pielęgniarki oddziałowe zgodzili się na umowy z nowym nazewnictwem. Niektórzy przy okazji chcieli przejść na kontrakt. Kierownicy są powoływani najczęściej na pięć lat, a kadencja ordynatorów wybranych w konkursach trwa sześć lat.

Szpital nie musi już ogłaszać konkursów, jak jest w przypadku ordynatorów i oddziałowych, a dyrektor w komisjach konkursowych nie miał tam wiele do powiedzenia. Na osiem osób w komisji, izby lekarskie miały praktycznie pięć głosów. Tak samo było w konkursach na oddziałowe. Izby pielęgniarskie decydowały, kto się nadaje na to stanowisko, choć nie wiedziały przecież, jak kto pracuje.

W Radomskim Szpitalu Specjalistycznym - konkursy na kilku ordynatorów zostaną ogłoszone po wakacjach. Zdaniem dyrektora RSS Andrzeja Pawluczyka najbardziej rozsądne byłoby organizowanie konkursów dwustopniowych. Izby lekarskie oceniałyby kandydatów pod względem fachowości, a spośród tak wyselekcjonowanych osób wyboru ordynatora powinni już dokonywać przedstawiciele szpitala.

Na razie w RSS nie rozważano możliwości zamiany ordynatorów na kierowników, ale być może przyjrzą się takiej opcji.

Więcej: www.gazeta.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH