W Radomskim Szpitalu Specjalistycznym trwa kontrola zlecona przez wojewodę mazowieckiego. Kontrolerzy mają ocenić, czy szpital w obecnym warunkach, przy zmniejszonej - z powodu strajku - obsadzie pielęgniarskiej może funkcjonować.

- Dyrekcja szpitala wystosowała do nas apel – mówi portalowi rynek zdrowia.pl Anna Trzaszczka – przewodnicząca Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych w RSS. W piśmie apeluje, żebyśmy odstąpiły od strajku lub złagodziły protest, ponieważ mogą być zagrożone nasze miejsca pracy, jeśli oddziały zostaną zamknięte.

Tymczasem, jak twierdzi Anna Trzaszczka, łagodnie protestować nie da się. – Jesteśmy cały czas obecne w szpitalu, poprosiłyśmy o zainstalowanie specjalnego telefonu, którego numer jest znany na wszystkich oddziałach i w każdej chwili jesteśmy gotowe nieść pomoc, jeśli zajdzie taka potrzeba. Co tu można złagodzić? – pyta Trzaszczka, ale dodaje, że odstąpić od protestu już nie mogą, ponieważ druga strona nie okazuje zainteresowania dialogiem.  

Decyzją o zamknięciu oddziałów może się zakończyć środowa (12 sierpnia) kontrola, jeśli pracownicy Mazowieckiego Centrum Zdrowia Publicznego, przeprowadzający kontrolę,  stwierdzą, że zmniejszone obsady nie radzą sobie z zapewnieniem chorym opieki. Wojewoda wyda wówczas decyzję administracyjną o wykreśleniu oddziałów z Rejestru Publicznych Zakładów Opieki Zdrowotnej.

W czwartek (13 sierpnia) w Radomiu odbędzie się strajk rotacyjny na parkingu przed szpitalem oraz pikieta przed budynkiem, w którym ma siedzibę dyrekcja RSS. Na manifestację przyjadą pielęgniarki i położne z całego kraju.

Organizatorki wystąpiły o zgodę do prezydenta miasta. Sytuację będzie monitorować straż miejska i policja.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH