Siódmy dzień strajku pielęgniarek w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym im. Tytusa Chałubińskiego nie przyniósł żadnych zmian. Wszystkie dotychczasowe rozmowy strajkujących pielęgniarek z dyrekcją placówki zakończyły się fiaskiem.

Pielęgniarki początkowo domagały się 600 złotych podwyżki, jednak złagodziły swe żądania do 500 złotych brutto, a nawet do 450 zł. Dyrekcja odrzuca te żądania, tłumacząc, że szpital jest zadłużony. Podtrzymała swoje propozycje podwyżki o 270 złotych brutto dla każdej pielęgniarki i położnej. Strony nie doszły do porozumienia.

Przewodnicząca szpitalnego Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych Anna Trzaszczka pytana przez  dziennikarzy o szanse na porozumienie powiedziała, że wciąż ma nadzieję, że uda się je osiągnąć.

Według Tomasza Pietrasińskiego, z biura prasowego Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego, dyrekcja szpitala nie podjęła też żadnych kroków mających na celu zamykanie szpitalnych oddziałów. W trakcie wtorkowych rozmów ze strajkującymi nikt z Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego nie brał w nich udziału.

Dyrektor szpitala, Andrzej Pawluczyk proponuje w dalszym ciągu pielęgniarkom, że otrzymają one pieniądze, które lecznica ma otrzymać z Narodowego Funduszu Zdrowia z tytułu tzw. nadwykonań za pierwsze półrocze br. W sumie to kwota  ok. 1,2 mln zł. W przeliczeniu na jedną pielęgniarkę byłaby to jednorazowa kwota w wysokości około 1000 zł brutto. Dodatek miałby być wypłacony jednorazowo lub w ratach przez pięć miesięcy.

Dyrekcja nie jest jednak w stanie określić, kiedy pieniądze pielęgniarkom mogłyby zostać wypłacone.

Strajkujące zapowiedziały na czwartek manifestację z udziałem wielu pielęgniarek z całej Polski. Szacują, że może w niej wziąć nawet około 800 osób, które w ramach poparcia strajku, mają się zebrać przed szpitalem w Radomiu.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH