Rada społeczna, na wniosek dyrekcji Radomskiego Szpitala Specjalistycznego (RSS) przy ul. Tochtermana wyraziła zgodę na ograniczenie funkcjonowania oddziałów, jeśli dojdzie do strajku pielęgniarek i położnych.

Andrzej Pawluczyk, dyrektor RSS ma nadzieję, że do strajku i odejścia od łóżek pacjentów nie dojdzie. Zgodę rady – jak zapewnia – chciał uzyskać  na wszelki wypadek.

Warto tu przypomnieć, że spór w radomskim szpitalu między związkami pielęgniarek i położnych a dyrekcją trwa od ponad pół roku. Związki domagają się wprowadzenia:
• taryfikatora,
• norm zatrudnienia,
• ustalenia, na jakich zasadach w placówce mogą funkcjonować zewnętrzne firmy,
• nowej siatki płac i związanych z nią podwyżek, średnio po 600 zł na etat.

Dyrekcja szpitala jeszcze niedawno apelowała do pielęgniarek, by rozmowy o podwyżkach przełożyć do czasu, gdy znana będzie wysokość kontraktu i wycena świadczeń na 2010 r.
Kilka dni temu jednak prezes Narodowego Funduszu Zdrowia zapowiedział, że na kolejny rok NFZ będzie miał o 2 mld zł mniej niż ma w tym roku. Nadzieje na odroczenie w czasie rozmów podwyżkowych znikły. Związki zawodowe przeprowadziły referendum strajkowe, w którym załoga szpitala opowiedziała się za zaostrzeniem protestu.

Na razie nie podjęto decyzji co do terminu protestu. Jak twierdzi Anna Trzaszczka, przewodnicząca Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych w RSS, liczą na porozumienie i strajk traktują jako ostateczność.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH