Radom: Mazowiecki Szpital Specjalistyczny szuka internistów i pediatrów

Mazowiecki Szpital Specjalistyczny w Radomiu nadal szuka internistów i pediatrów. Jeśli ich nie znajdzie, pod znakiem zapytania stoi funkcjonowanie od kwietnia oddziału pediatrycznego i wewnętrznego. O sytuacji w radomskiej służbie zdrowia rozmawiali w poniedziałek (16 marca) radni.

Problem dotyczy Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego, gdzie wypowiedzenia z pracy złożyło 7 lekarzy z oddziału internistycznego oraz 7 - z pediatrii. Szpital na Józefowie poprosił wojewodę mazowieckiego o zgodę na czasowe zaprzestanie działalności tych oddziałów, od 1 kwietnia do 31 czerwca. Wojewoda nie zgodził się.

Szpital wycofał wniosek o czasowe zamknięcie oddziału dziecięcego - bo jak tłumaczył w poniedziałek podczas nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej z-ca dyrektora Krzysztof Zając - są szanse na skompletowanie obsady lekarskiej na tym oddziale.

Gorzej jest z interną, gdzie nadal brakuje lekarzy. Zarząd liczy na to, że dzięki prowadzonym negocjacjom część internistów, którzy złożyli wypowiedzenia, zdecyduje się zostać w szpitalu. - Mamy też nadzieję, że do pracy w Radomiu zgłoszą się medycy, którzy w marcu zdają egzaminy specjalizacyjne - dodał.

Jednak zdaniem wiceprezesa Okręgowej Rady Lekarskiej w Warszawie Juliana Wróbla, szanse na to są niewielkie. - Lekarze, którzy teraz przystępują do egzaminów, mają już swoje miejsca w szpitalach czy klinikach. Nigdy się nie zdarzyło, żeby do Radomia przyszedł internista, który był szkolony w jakiejś innej placówce medycznej - stwierdził Wróbel.

Dyrektor drugiej lecznicy w Radomiu - Radomskiego Szpitala Specjalistycznego - Andrzej Pawluczyk nie wyobraża sobie sytuacji, że przestanie działać interna w MSS, bo - jak mówi - u niego w szpitalu pacjenci już w tej chwili leżą na dostawkach.

Zdaniem przedstawiciela wojewody, dyrektora Wydziału Zdrowia Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego, Michała Borkowskiego, gdyby doszło do zamknięcia interny w szpitalu na Józefowie, pacjenci trafialiby do innych szpitali w okolicy.

Z danych służb wojewody, które monitorują stan wolnych łóżek na oddziałach internistycznych na Mazowszu wynika, że w ciągu ostatnich kilku dni tylko w czterech szpitalach w miejscowościach niedaleko Radomia było 160 wolnych łóżek na oddziałach wewnętrznych.

- W sytuacjach braku miejsc w Radomiu, istnieje zatem możliwość przetransportowania pacjentów po zdiagnozowaniu ich w Radomiu do innych szpitali w regionie - dodał Borkowski.

Mazowiecki Szpital Specjalistyczny w Radomiu jest jedną z największych lecznic na południu Mazowszu. Działają tutaj 22 oddziały z 840 łóżkami. Rocznie hospitalizowanych jest 38 tys. pacjentów.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH