Rada mazowieckiego NFZ nie chce wydać opinii ws. odwołania szefowej oddziału

Rada MOW NFZ przerwała w czwartek (23 sierpnia) posiedzenie do czasu otrzymania od centrali funduszu dokumentów uzasadniających wniosek prezes NFZ ws. odwołania dyrektor tego oddziału. Rada ma wydać opinię ws. wniosku.

Jak nieoficjalnie dowiedziała się PAP ze źródeł zbliżonych do centrali NFZ, prezes Funduszu odwoła dyrektor mazowieckiego oddziału Barbarę Misińską w poniedziałek (27 sierpnia). Opinia rady oddziału wojewódzkiego nie jest wiążąca dla prezesa NFZ. Wanda Pawłowicz, rzecznik prasowy mazowieckiego oddziału NFZ podała w czwartek (23 sierpnia), że rada oddziału przerwała posiedzenie i skierowała pismo w tej sprawie do prezes NFZ Agnieszki Pachciarz.

''Wobec braku dokumentacji potwierdzającej zarzuty oraz nieobecności przedstawiciela Centrali NFZ Rada uwzględniając powagę sytuacji i zarzutów przerwała swoje posiedzenie oczekując na niezbędne dokumenty" - napisali przedstawiciele Rady i zapewnili, że wznowią posiedzenie i wydadzą stosowną opinię niezwłocznie po zapoznaniu się z dokumentacją.

W uchwale, jaką podjęła Rada, czytamy że "wnosi (ona) o wskazanie okoliczności faktycznych, które legły u podstaw utraty przez Prezesa NFZ zaufania do Pani Barbary Misińskiej jako Dyrektora Mazowieckiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ".

"Bez znajomości stanu faktycznego organ opiniodawczo-nadzorczy, jakim jest Rada Mazowieckiego OW NFZ, nie jest bowiem w stanie w sposób prawidłowy, z wymaganą od niej wnikliwością i starannością zbadać sprawy i rzetelnie ustosunkować się do prośby Prezesa NFZ" - podkreślono.

Jak uzasadnili przedstawiciele rady, przyczyny podane w piśmie, jakie otrzymali od prezes NFZ, "mają charakter bardzo ogólny i nie wskazują na czym polegać miałyby konkretne uchybienia" Misińskiej jako dyrektora mazowieckiego oddziału. Te przyczyny to "obstrukcja w wykonywaniu poleceń Prezesa NFZ, ocena działań związanych z umową najmu nieruchomości przy ul. Chałubińskiego 8 w Warszawie, konieczność wprowadzenia zmian w bieżącym funkcjonowaniu Oddziału".

Z kolei rzecznik prasowy NFZ Andrzej Troszyński poinformował w czwartek, że w piątek (24 sierpnia) mija przewidziany przepisami termin wyrażenia opinii przez radę mazowieckiego oddziału NFZ. Zapowiedział, że w najbliższych dniach prezes NFZ "podejmie stosowne decyzje".

Misińska, wobec której prezes Funduszu wszczęła procedurę odwoławczą, w połowie sierpnia odniosła się na spotkaniu z dziennikarzami do wniosku o jej odwołanie. Informowała m.in., że 10 sierpnia wynegocjowała warunki wynajmu siedziby, jakich oczekiwała Rada centrali NFZ, a mimo tego otrzymała tego samego dnia pismo o wszczęciu procedury odwołania jej ze stanowiska. - Nie mam sobie nic do zarzucenia - stwierdziła Misińska.

Biuro prasowe NFZ informowało wówczas, że "nowa siedziba mazowieckiego oddziału wojewódzkiego NFZ to nie jedyny powód" wszczęcia procedury odwołania Misińskiej, a współpraca prezes NFZ z dyrektorem mazowieckiego NFZ "nie układała się najlepiej. Misińska stanęła na czele MOW NFZ w czerwcu 2008 roku. Na razie nie jest znany kandydat na jej następcę.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH