Puławy: wypłaty będą... później

Szpital Specjalistyczny w Puławach ma problemy z wypłata pensji dla pracowników.

Powodem takie sytuacji jest, jak podaje Dziennik Wschodni, to, że szpital nie otrzymał pieniędzy za nadwykonania zaistniałe w ubiegłym miesiącu. NFZ wyjaśnia jednak, że nie jest nic winny szpitalowi.

Część pracowników, jak zapewnia dyrektor placówki Marian Jedliński, dostała już wypłaty. Inni mają je dostać w najbliższych dniach.

– Zgodnie z przepisami art. 132 ust. 1 oraz art. 136 ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych podstawą udzielania świadczeń opieki zdrowotnej jest umowa, która określa m. in. rodzaj i zakres udzielanych świadczeń opieki zdrowotnej, zasady rozliczeń pomiędzy Narodowym Funduszem Zdrowia,  a świadczeniodawcami oraz kwotę zobowiązania Narodowego Funduszu Zdrowia wobec świadczeniodawcy. W związku z tym, co do zasady, świadczenia są finansowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia do wysokości limitów określonych umową – wyjaśnia portalowi rynekzdrowia.pl Karol Ługowski, rzecznik prasowy lubelskiego oddziału Funduszu.

Rzecznik informuje też, że za styczeń br. lubelski oddział zrealizował wszystkie płatności wynikające z przedstawionych faktur przez szpital w Puławach w pełnej wysokości.

– Natomiast faktury za miesiąc luty, wpłynęły do Oddziału w dniu 11 marca br. i zgodnie z obowiązującymi terminami, zapłata za nie nastąpi najpóźniej w ciągu 15 dni.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH