2 maja rektor Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, prof. Ewa Małecka-Tendera, powołał na stanowisko dyrektora SP Szpitala Klinicznego nr 5 w Katowicach Dorotę Pukę. Zastąpiła ona odwołaną z końcem kwietnia prof. Ariadnę Gierek-Łapińską.

5 maja rektor Uniwersytetu przedstawiła nową szefową szpitala przy Ceglanej jego załodze. Dorota Puka została dyrektorem z rektorskiej nominacji. Uniwersytet nie organizował konkursu na to stanowisko, bo nie jest do tego zobligowany prawem.
W czasie, gdy prezesem Narodowego Funduszu Zdrowia był Andrzej Sośnierz, Dorota Puka była jego zastępcą ds. finansowych.
Nowy dyrektor katowickiej „okulistyki” jest z wykształcenia magistrem inżynierem elektroniki. Studia na Politechnice Śląskiej Dorota Puka ukończyła w 1985 r. W latach 1991 –1 993 studiowała  podyplomowo w Szkole Zdrowia Publicznego Uniwersytetu Jagiellońskiego. Przed pracą w NFZ była, m. in., prezesem Śląskiej Opieki Medycznej sp. z o.o. w Katowicach oraz dyrektor Departamentu Kontraktowania Świadczeń Zdrowotnych (2001 – 2003) w Śląskiej Regionalnej Kasie Chorych w Katowicach.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH