Czy Szpital Wolski w Warszawie zostanie przekształcony w przedsiębiorstwo społeczne? Tak naprawdę wszystko zależy od decyzji prezydenta Warszawy , która na razie nie zabrała głosu w tej sprawie.

Dziś komisja zdrowia Rady m.st. Warszawy obradowała w Szpitalu Wolskim w Warszawie. Radni wysłuchali informacji dotyczącej propozycji przekształcenia placówki w przedsiębiorstwo społeczne. Zadawali pytania, jednak nie zaopiniowali pomysłu.

– Inicjatywa w sprawie przekształcenia szpitala musiałaby wyjść od prezydenta miasta, dopiero wówczas Rada Miasta podjęłaby ostateczną decyzję co do tego projektu. Koncepcja przedstawiona przez dyrektora szpitala, Marka Balickiego jest alternatywą dla planu prezydenta Kochaniaka. Nareszcie doszło do społecznej debaty jeżeli chodzi o przekształcenia szpitali w Warszawie – mówi portalowi rynekzdrowia.pl Bartosz Dominiak, przewodniczący Komisji Zdrowia Rady m.st. Warszawy.

Przewodniczący nie daje jednak wielkich szans na to, że pomysł poprze prezydent Warszawy.

– Dobry pomysł, ale może być nie do końca dobrze zrozumiany, mogą zagrać też kwestie ambicjonalne, a powinien być traktowany jak wyciągnięcie ręki do prezydenta Kochaniaka, żeby rozpocząć dyskusję nad przekształceniami szpitali – tłumaczył radny Dominiak.

Przypomniał, że tzw. plan Kochaniaka nie zyskał przychylności klubów radnych.

– Tego planu tak naprawdę już nie ma.

O tym, że kluczowe jest stanowisko prezydenta zapewnia również Marek Balicki, dyrektor Szpitala Wolskiego.

– Złożyliśmy wniosek do prezydenta i czekamy na odpowiedź. Dziś od radnych nie usłyszałem żadnego głosu popierającego tzw. plan Kochaniaka. Plan połączenia naszego szpitala ze Szpitalem Bielańskim jest chyba już przeszłością. Nie wiemy jednak jaka będzie dalsza przyszłość szpitala, a to jest bardzo niekorzystne...

Jak pisaliśmy już wcześniej, personel i dyrekcja Szpitala Wolskiego w Warszawie chcą powołać spółkę pracowniczą, zamiast proponowanej przez władze Warszawy spółki kapitałowej. Wg koncepcji władz stołecznych Szpital Wolski zostałby połączony ze Szpitalem Bielańskim. Dyrektor Szpitala Wolskiego uważa, iż to nie jest dobry pomysł i zapewnia, że pracownicy są w stanie przejąć odpowiedzialność za szpital.

comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH