Przemyśl: wiceprezydent opuszcza radę społeczną szpitala Wiceprezydent uważa, że Uważa jednak, że nie dotrzymano umowy, która zakładała rozwój placówki. Fot. archiwum

1 kwietnia 2017 r. będzie najprawdopodobniej dniem, w którym w Przemyślu formalnie rozpocznie działalność Szpital Wojewódzki nr 1, który powstał z połączenia Wojewódzkiego Szpitala im. św. ojca Pio, Szpitala Miejskiego i przychodni Obwodu Lecznictwa Kolejowego.

W ustaleniach dotyczących łączenia szpitali przewidywano, że w siedzibie ówczesnego Szpitala Miejskiego przewiduje się pozostawienie oddziałów zachowawczych. Tymczasem budynki przy pustoszeją. 

Jeszcze w piśmie z listopada 2016 r. prezydent Przemyśla Robert Choma pisząc do marszałka województwa Władysława Ortyla, przypominał,  że wszelkie działania wskazują na zamiar niedotrzymania wcześniejszych ustaleń, podjętych przy fuzji w zakresie kontynuowania działalności szpitala miejskiego. 

Ze względu na zaistniałą sytuację z członkostwa w obu radach społecznych przemyskich szpitali zrezygnował zastępca prezydenta Grzegorz Hayder. Jego zdaniem w konsekwencji braku możliwości pozyskania przez Gminę Miejską i Szpital Miejski środków unijnych na dostosowanie tego szpitala do odpowiednich warunków, przekazanie tego szpitala samorządowi województwa było jedynym słusznym rozwiązaniem. Uważa jednak, że nie dotrzymano umowy, która zakładała rozwój placówki.

Zarówno dyrektor Szpitala Wojewódzkiego Piotr Ciompa jak i odpowiedzialny za lecznictwo w regionie członek Zarządu Województwa Podkarpackiego Stanisław Kruczek przekonują, że proces łączenia placówek medycznych w Przemyślu przebiega bezproblemowo.

Więcej: www.portalprzemyski.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH