Przemyśl: pielęgniarki grożą strajkiem głodowym Fot. archiwum

Pielęgniarki z Wojewódzkiego Szpitala im. św. Ojca Pio w Przemyślu zapowiadają strajk głodowy od 3 września br. Personel medyczny jest obecnie w sporze zbiorowym z dyrekcją.

Jednym z postulatów są podwyżki. Pielęgniarki zabiegają o to, aby pensja zasadnicza wyniosła 6 tys. zł brutto dla starszej pielęgniarki i 5,5 tys. zł brutto dla młodszej. Obecnie wynosi ona od 2,1 tys. zł do 2,4 tys. zł brutto.

Szpital twierdzi, że pensja zasadnicza dla starszej pielęgniarki i położnej obecnie wynosi 2 559 zł, a młodszej 2 307 zł.

Kolejne postulaty to utworzenie premii kwartalnej z zasiłków chorobowych, zwiększenie zatrudnienia pielęgniarek oraz zakup sprzętu do podnoszenia chorych.

Spór zbiorowy w przemyskim szpitalu jest na etapie mediacji. Minister rodziny początkowo do mediacji wyznaczył tego samego mediatora co w KSW nr 2 w Rzeszowie. Pielęgniarki odwołały się od tej decyzji i czekają na nowego mediatora.

Jak informuje szpital, równolegle toczy się spór zbiorowy z trzema związkami, w tym z Solidarnością. Spełnienie wszystkich oczekiwań tego związku to w skali roku koszt 33 mln zł. Natomiast w drugim sporze 13 mln zł. Tymczasem po pierwszym półroczu szpital osiągnął wynik bez amortyzacji 700 tys. zł zysku. 

Więcej: www.nowiny24.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych