Pruszków: radni odroczyli spłatę kredytu szpitala

Radni powiatu pruszkowskiego postanowili o kolejny rok odroczyć spłatę pożyczki zaciągniętej przez Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Pruszkowie. Docelowo zadłużenie placówki ma zostać umorzone.

W 2007 roku SPZ ZOZ w Pruszkowie zwrócił się o udzielenie nieoprocentowanej długoterminowej pożyczki w wysokości nieco ponad 2 milionów złotych. Według ustalonego czasu karencji spłata pierwszej raty przypadała na 2010 rok. Później radni zgodzili się na przedłużenie tego okres jeszcze o rok.

Także jednak i w tym roku szpital nie będzie w stanie zapłacić pierwszej raty w wysokości 658 tysięcy złotych. Zakład spłaca co miesiąc raty według układów ratalnych podpisanych z ZUS i PFRON w wysokości 60 tysięcy złotych.

Szpital zobowiązany jest do terminowego zaspakajania wierzycieli publiczno-prawnych. Płaci również bieżące składki na rzecz tych instytucji (302 tysiące złotych miesięcznie). Niedotrzymanie któregokolwiek z warunków mogłoby skutkować rozwiązaniem umów ratalnych, a tym samym należności  stałyby się wymagalne.

Rada przychyliła się do wniosku dyrektora szpitala i podjęła uchwałę odraczającą o kolejny rok spłatę pierwszej raty kredytu.

Więcej: www.kurierpoludniowy.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH