Prudnik: potrzeba ponad 7 mln zł na modernizację szpitala

Ponad stuletni budynek Prudnickiego Centrum Medycznego S.A. NZOZ wymaga modernizacji, której koszt może wynieść 7-8 mln zł. Spółka będzie poszukiwać środków na inwestycję.

Zgodnie z rozporządzeniem ministra zdrowia z dnia 2 lutego 2011 r. w sprawie wymagań, jakim powinny odpowiadać pod względem fachowym i sanitarnym pomieszczenia i urządzenia zakładu opieki zdrowotnej, spółka ma czas do 31 grudnia 2016 r., by dostosować pomieszczenia i urządzenia do wymagań określonych w niniejszym rozporządzeniu.

Jak podaje w rozmowie z portalem rynekzdrowia.pl Dariusz Madera, prezes zarządu Prudnickiego Centrum Medycznego S.A. koszt modernizacji ponad stuletniego budynku szpitala obliczany jest na 7-8 mln zł.

- Finansowanie NFZ nie zapewnia funduszy na modernizację szpitala. Również trzyletnie kontrakty z Funduszem nie dają nam gwarancji finansowania działalności i odcinają drogę do komercyjnego kredytu na dostosowanie lecznicy do wymogów rozporządzenia ministra zdrowia - mówi Dariusz Madera.

Nadzieja w akcjonariuszach spółki. W połowie miesiąca (16 kwietnia) odbędzie się zebrania rady nadzorczej Prudnickiego Centrum Medycznego S.A. Władze spółki przygotowują się też do walnego zgromadzenia akcjonariuszy.

- Będziemy dyskutować m.in. o tym, czy możliwe jest podniesienie kapitału spółki - informuje prezes PCM.

Na łamach Nowej Trybuny Opolskiej starosta prudnicki Radosław Roszkowski podaje, że powiat nie jest w stanie znaleźć w budżecie kilku milionów złotych na przeprowadzenie niezbędnych prac. Tym bardziej, że do 2020 roku będzie spłacać długi dawnego ZOZ-u, które sięgają kwoty 8,5 mln zł. Deklaruje, że powiat będzie w stanie dołożyć do spółki maksymalnie 100-200 tys. zł.

Więcej: www.nto.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH